Babské radyBylinky

Víte, které byliny vám pomohou ulevit od ekzému?

Ekzém je velmi nepříjemné onemocnění kůže, které se velmi často objevuje v oblasti krku, hlavy, zápěstí, loktů a kolenou. Může se však vyskytovat i jiných částech těla. Projevuje se nejčastěji tvorbou suchých skvrn, které se loupu a svědí. V extrémních případech se objevují i místa krvácející nebo s vodnatým výtokem. Přesné příčiny tohoto onemocnění nejsou známé, někdo se však domnívá, že obtíže vznikají jako následek alergických reakcí. Úlevu od nepříjemných projevů přinášejí, kromě léků na předpis i některé byliny.

Měsíček

Bylinka, která nabízí velmi dobré účiny. Vyrábí se z něj především hojivé masti. Alternativou jsou pak obklady připravené z odvaru měsíčku lékařského.

Lopuch

Listy lopuchu mohou pomoci zastavit šupinatění pokožky, které často provází ekzémy. Někteří lidé si připravují čaj z kořene lopuchu, který popíjejí. Důvodem je čištění krve. Kořen lopuchu může pomoci detoxikovat krev a zlepšit krevní oběh. To podporuje lepší strukturu a kvalitu pokožky. Lopuchový kořen má navíc antibiotické účinky.

Třezalka

Třezalka je bylina, která se často používá v boji proti depresím a úzkostným stavům. Při místním použití však může pomáhat také proti výskytu ekzému. V tomto případě se jedná o krém s obsahem třezalky.

Heřmánek

Pomocníkem proti ekzémům se může stát krém s obsahem heřmánku. Bylinka snižuje záněty.

Kořen lékořice

V boji proti nepříjemným projevům ekzémů, mezi něž patří svědění a otoky postižené oblasti, se využívá extrakt z kořene lékořice, která se lokálně aplikuje na postižené místo. Pomáhá snižovat svědění a mírné otoky.

Kostival

Účinným pomocníkem v boji proti ekzému by mohl být kostivalový kořen. Aktivní složka vyskytující se v kořeni má schopnost hojit kůži. Listy, které můžeme aplikovat přímo na kůži, pomáhají eliminovat infekci a minimalizovat výskyt jizev. Kostival však obsahuje také větší množství vitamínu A, který pomáhá zmírňovat příznaky ekzému, mezi něž patří suchost a svědění.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button