Zdraví

Víte, jak si prodloužit život? Tyto jednoduché kroky vám mohou pomoci

Každý z nás by se měl starat o své zdraví. Jen tak mu bude jeho tělo sloužit dlouhý čas. Kromě správné životosprávy, můžeme zdraví prodloužit těmito jednoduchými kroky.

Pobyt na čerstvém vzduchu

Pobyt na čerstvém vzduchu a sluneční paprsky především pomáhají udržet vhodnou hladinu vitamínu D v našem těle. Pozor však na dlouhodobé vystavování škodlivým UV paprskům, které zvyšují riziko rakoviny kůže. Vitamín D podpoří zdravé kostí, dobrou náladu, činnost srdce a pomáhá v boji proti cukrovce.

Setkávání s přáteli

Setkávání nejen s rodinou, ale i přáteli, má pozitivní vliv na naši dobrou náladu. Dobré vztahy mají pozitivní vliv na náš život, snižují dopad stresových situací, kterým se během života nemůžeme vyhnout. Díky dobré náladě si můžeme svůj život o trochu prodloužit.

Pravidelné cvičení

Nejsnazší způsob, jak si vytvořit stálé cvičební návyky, je každodenní opakování. Každodenní cvičení zlepší náš spánek, zvýší hladinu energie a rozhýbe naše tělo. Každodenní cvičení však nutně nemusí znamenat návštěvu posilovny. Můžeme vyzkoušet jógu, strečink nebo vycházky do přírody. Pohyb je také práce na zahradě. Vidíte, jak je to snadné a zábavné.

Méně stresu

Stres podporuje nenáladu a negativní chování, do kterého patří třeba kouření nebo konzumace většího množství alkoholu. Stres bývá často spojován s celou řadou zdravotních obtíží. Patří mezi ně srdeční choroby, žaludeční obtíže, špatný spánek nebo třeba rakovina. Naučme se relaxovat a vyhýbat se, jak jen to je možné, některým stresovým situacím. Mezi dokonalé relaxační techniky patří meditace, pomůže nám s dýcháním, podpoří naše soustředění, zklidní mysl i tělo a eliminuje stres.

Pravidelné preventivní lékařské prohlídky

Pravidelné preventivní prohlídky mohou odhalit některé zdravotní obtíže, které se na první pohled neprojevují žádnými příznaky.

Omezení sledování televize

Časté sledování televize nás činí neaktivními, spalujeme pouze malé množství kalorií, což může vést k nadváze. Reklamy na jídlo nás nutí jíst i v pozdním večerním čase. Některé zprávy mohou být pro nás stresující.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button