Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Víte, co nedělat v období vaší periody? Ženy, čtěte

Co by rozhodně neměla žena dělat v období menstruace? Pojďte se obeznámit s holými fakty.

Jak všechny moc dobře víme, menstruační cyklus je cyklem, který by se měl u ženy vyskytovat každý měsíc. Pokud tomu tak není, jedná se o zdravotní problém.

periodyBěhem menstruace se cítíme unavené, bez síly k pohybu a vůbec i ke komunikaci s okolím. Jediné, co si v tu chvíli přejeme, je být v pohodlí a bezpečí domova. Nejlépe obklopeny dobrým jídlem, ale především teplou sprchou a svou postýlkou.

Co nám v tomto období může být nepříjemné, je jakýkoli styk s partnerem. Zde není řeč pouze o sexu, prakticky nás otravuje i fakt, že „dýchá“. Bohužel, taková je pravda podrážděných žen v období menstruace.

Všechny z uvedených skutečností jsou však normální projevem, tak jako určité činnosti, které v inkriminovaném období nechceme, ale také nemůžeme dělat.

V prvé řadě jde o nechráněný sex, který snad netřeba vysvětlovat podrobněji. I v období menstruace je šance otěhotnět, a pokud se o to zrovna nesnažíte, měli byste se v tomto období sexu vyvarovat. Kromě toho je milování v období menstruace velice choulostivé na získání možných infekcí.

Co byste dále neměli dělat? Přeskakovat jídla. Jste zvyklé sem tam nějaký ten chod vynechat, protože vlastně nemáte čas na snídani, svačinu či dokonce oběd a další chody? V období periody na tenhle risk zapomeňte, v této době totiž přicházíte o mnoho krve a živin, které doplňujete právě stravou.

Vyhýbat byste se měly také fyzické aktivitě (kromě jógy a jejích speciálních poloh ke zmírnění bolesti při menstruaci). Jóga pomáhá ke správné funkci pohlavních orgánů.

Byť nám fast food chutná asi nejvíce v období menstruace, dopřejte si jej, ale nepřehánějte. Omezte také studenou sprchu, díky které zůstává menstruační krev na stěně dělohy, což může mít na svědomí rakovinu pohlavních orgánů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button