Zdraví

Věřte tomu nebo ne: Zuby vašeho dítěte mohou zachránit život. Jak?

Vaše dítě je přesně v tom magickém věku, kdy dochází k nahrazení dětských zoubků těmi trvalými, které ho budou doprovázet po zbytek života. Pokud se však chystáte ty dětské perleťově bílé zuby vyhodit, počkejte! Mohou pomoci zachránit život.

Každý zub se skládá z řady mikroskopických buněk. V roce 2003 doktor Songtao Shi z University of Pennsylvania zjistil, že zuby obsahují velmi užitečné buňky zvané „ step cells“. Tyto kmenové buňky jsou velmi silné, jelikož se dovedou dostat do jakéhokoli typu buňky v lidském těle.

zuby

Buněčná terapie pomocí kmenových buněk se používá už více, než třicet let k léčbě různých nemocí, jako je např. leukémie a lymfomy.

A právě zuby obsahují těchto buněk doslova neuvěřitelné množství. Uložíte-li zoubky vašeho dítěte, uzamknete tak jeho kmenové buňky, které budou kompatibilní s jeho tělem pro bezpečné použití v případě, že se u něj v pozdějším věku rozvine některé z vážných onemocněních.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button