KrásaZdraví

V zimě vyžaduje pokožka pravidelnou péči. Inspirujte se tím, jak na to

Ochrana pleti v zimě neznamená pouze používání krému. Jde o komplexní péči zahrnující hydrataci pokožky zevnitř i zvenčí, péče o pokožku, ale i dostatečný příjem živin z potravin

Proč je důležité pečovat o pleť v zimním období?

Studený vzduch, přetápění, nízká vlhkost a zimní vítr – to vše způsobuje, že se pleť v zimě mnohem více vysušuje a praská. Vlhkost z kůže ve studeném počasí uniká mnohem rychleji, a tak se stane, že pokožka působí suchým, hrubým nebo napjatým dojmem. Právě proto je správná péče o pleť v zimě, pro její zdraví a krásný vzhled, zcela klíčová.

Jak na správnou péči o pleť v zimě?

Základem zimní péče o pleť je hloubková hydratace pomocí kvalitních kosmetických produktů s vitamíny a účinnými látkami. Patří mezi ně kyselina hyaluronová, ceramidy, vazelína nebo bambucké máslo. Pokud máte suchou pleť, volte hutnější krémy s vysokým obsahem přírodních olejů a intenzivní schopností podporovat vlhkost pleti, pro mastnou pleť se hodí spíše séra a lehčí hydratační krémy. Vhodně zvolené krémy používejte co možná nejčastěji, minimálně ráno a večer. Pro ranní péči volte krémy s vyšším SPF faktorem, který chrání pokožku před nenápadným zimním sluníčkem a zajistí, že ji sluneční paprsky zbytečně nerozdráždí nebo nespálí. Velmi důležitá je i hydratace organismu pomocí doplňování tekutin. Hodně pijte čistou vodu a bylinkové čaje.

krém

Rutina pro správnou zimní péči o pleť

  • Čistěte pleť vlažnou vodou alespoň 2x denně. Používat můžete také čistící pěnu nebo krém.
  • Používejte denní a noční krém. Denní by měl mít SPF faktor.
  • Pravidelně aplikujte peeling, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky.
  • Dbejte na kvalitní stravu a pitný režim

Suchá pleť v zimě

Naše kůže má omezenou schopnost vytvářet naturální zvlhčující oleje, takže je bez jejich doplňování kvalitními krémy ještě více vysušená, rozpraskaná a svědí. Předcházet těmto stavům se však dá velmi jednoduše. Nejdůležitější je používat na pleť, ruce a tělo kvalitní a hutný krém s vysokým obsahem přírodních olejů. Nanášejte ho po každém umytí, kdy kůže přichází o přirozenou vlhkost. Spolehněte se na kvalitní krémy bez obsahu alkoholu a parfémů. Ideální je, pokud obsahuje zvlhčující látky, které přitahují vlhkost do pokožky. Mezi takové patří glycerol, kyselina hyaluronová nebo sorbitol.

Červená pleť v zimě

Ta se objevuje v zimě se objevuje hlavně proto, že se tělo chce zahřát, a tak přivádí krev blíže k povrchu pokožky a krevním vlásečnicím. Červená pleť v zimě však také může ukazovat na alergickou reakci vůči chladu a suchému prostředí.Rychlou pomoc při zimním červenání pokožky poskytnou přírodní přípravky s heřmánkem nebo s výtažky z růží, které dokáží zklidnit podráždění.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button