Přírodní léčbaZdraví

Úžasné výhody nového koření pro pokožku, vlasy a zdraví

Nové koření se pro svoji jemnou chuť, která představuje kombinaci skořice, hřebíčku, zázvoru, jalovce, muškátového oříšku a pepře, používá pro přípravu celé řady pokrmů. Našemu tělu však nabízí i celou řadu zajímavých benefitů.

Původní domovinou stálezeleného keře jsou oblasti Jamajky, jižního Mexika a střední Ameriky.

Koření je zdrojem sodíku, draslíku, železa, vápníku, hořčíku a vitamínu C.

Účinky a zdravotní benefity

  1. Protizánětlivé vlastnosti – lze jej použít lokálně, ve formě éterického oleje, obkladu nebo koupele. Pomáhá zmírňovat bolesti svalů, kloubů, při výronech nebo dně. Jeho aktivní složky pomáhají zmírňovat záněty a bolest.
  2. Podpora trávení – eugenol v koření obsažený stimuluje tvorbu trávicích enzymů. Má pozitivní vliv v boji proti plynatosti nebo zácpě.
  3. Zlepšení imunity – to zajistí antibakteriální aktivita.
  4. Antioxidační vlastnosti – nové koření obsahuje řadu složek, jako je vitamín A, vitamín C, eugenol, kvercetin a třísloviny, které z něj dělají silný antioxidant. Ten pomáhá zbavit se škodlivých volných radikálů v těle. Tyto volné radikály jsou příčinou celé řady zdravotních komplikací a potíží, které souvisejí s věkem.
  5. Zlepšení krevního oběhu – masáže esenciálním olejem z nového koření vytvářejí hřejivý efekt a pomáhají tak zvyšovat průtok krve.
  6. Ochrana srdce – extrakt z nového koření pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. Draslík v něm obsažený působí jako vazodilatátor – zlepšuje průtok krve.
  7. Boj proti stárnutí – měď funguje jako antioxidant, pomáhá vychytávat volné radikály. Také je důležitá při tvorbě kolagenu. Pomáhá zpevňovat pokožku a předchází fyzickým známkám stárnutí (stařecké skvrny nebo drobné vrásky).
  8. Podpora správného množství červených krvinek – železo a měď jsou minerály, které jsou potřebné pro tvorbu červených krvinek. Nedostatek těchto minerálů může být příčinou anémie, únavy a svalové slabosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button