Babské radyKrásaNezařazenéZdraví

Úžasné beauty benefity granátových jablek

Věděli jste, že granátová jablka mohou být jednoduchým řešením téměř všech vašich problémů s pletí? Granátová jablka jsou bohatá na vitamin C, který pomáhá posilovat imunitu a podporuje zdravou pokožku a vlasy. Toto ovoce tvoří mimořádný zdroj vitaminů, železa, vápníku a vlákniny a ať už ho budete čerstvé konzumovat, či jej využijete na obličejové masky, jistě brzy zaznamenáte, jaké beauty benefity granátových jablek.

Granátová jablka na kůži

Toto lahodné ovoce je známé jako Tajemství mladistvé a zářivé pleti. Strava bohatá na šťávu z granátového jablka, či péče o pleť zahrnující tuto ingredienci může skutečně pomoci proti stárnutí a dosažení jasné pleti. Zde jsou výhody granátového jablka, které přinese vaší kůži:

Pro každý typ pleti: Nejlepší na granátových jablkách je fakt, že je může používat kdokoli, neboť jsou vhodné pro každý typ pleti. Šťáva z granátového jablka hydratuje suchou pokožku, protože obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Zklidňuje suchou a podrážděnou pokožku, navíc pomáhá účinně odstranit pupínky, neboť reguluje tvorbu kožního mazu.

Pro mladistvou pleť: Šťáva z granátového jablka má jedinečnou schopnost zpomalovat proces stárnutí a pomáhá snižovat jemné linky a vrásky. Také regeneruje kožní buňky, a dokonce pomáhá předcházet hyperpigmentaci stejně jako tmavým skvrnám. Pijte šťávu z granátových jablek pro mladě vypadající pleť.

Zlepšení textury kůže: Je známo, že granátová jablka prodlužují životnost fibroblastů, což zesiluje produkci kolagenu a elastinu. Důsledkem toho jsou granátová jablka užitečná pro napínání kůže a při boji se vznikem jemných linek.

Ochrana před sluncem: Olej z granátových jablek pomáhá chránit pokožku před škodlivými paprsky slunce. Toto ovoce je bohaté na antioxidanty, které také zpomalují růst nádorů a působí jako ochrana kůže.

Recepty s granátovým jablkem pro péči o pleť

Vyzkoušejte následující jednoduché kosmetické recepty s tímto univerzálním ovocem

Omlazující pleťová maska s antioxidanty: Připravte si tří lžíce semínek granátového jablka, lžíci jogurtu, lžíci zeleného čaje a lžíci medu, dejte do mixeru a vytvořte jemnou pastu. Naneste na pleť a nechte působit minimálně půl hodiny.

Obličejová maska po spálení od slunce: Smíchejte lžíci pasty ze semínek granátového jablka s několika kapkami čerstvé citronové šťávy. Tato obličejová maska vám uleví od bolesti a zregeneruje vaši pleť.

Tělový peeling: Smíchejte 2 lžíce drceného semena granátového jablka, 2 lžíce hnědého cukru, 2 lžíce avokádového oleje, 2 lžíce medu a 1 lžíci pomerančové kůry.

Granátová jablka na vlasy

Granátová jablka nejsou užitečná jen na skoncování s vašimi kožními problémy, ale jsou stejně skvělé při problémech s vlasy.

Potřebujete zkrotit kudrnaté a suché vlasy? Vyzkoušejte olej z granátových jablek. Použití směsi oleje z granátového jablka a kokosového oleje zase pomáhá při oživení hrubých a matných vlasů, kterým dodá lesk. Pravidelné pití šťávy z tohoto ovoce pomáhá při prevenci i léčbě ztráty vlasů. Posiluje vlasy a podporuje jejich růst.

Existuje tolik důvodů, proč si zamilovat toto zdravé a lahodné ovoce. A který z důvodů přesvědčil vás?

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button