Krása

Už jste studovali svou tvář?

Zaměřili jste se někdy na prohlubeň mezi vaším nosem a horním rtem? Jedná se o philtrum – spojovací bod, který vzniká již ve třetím až čtvrtém měsíci těhotenství.

Tato dutina se přirozeně vytváří v oblasti, kde dochází ke splynutí čelisti a nosu, přičemž u jedněch je tato prohlubeň výraznější než u jiných.

Philtrum vzniká v okamžiku vývoje plodu a zabraňuje rozštěpu rtu. Pokud disponujete výraznější prohlubní, lze tento estetický problém vyřešit chirurgicky. Ovšem pravdou je, že čím výraznější philtrum, tím lepší funkce čichu.

Metoda, která tuto problematiku řeší, se jmenuje Lip Lift, kdy se vede řez přímo pod nosem. Zůstávají však jizvy, někdy i asymetrie.

Další možností je zvětšení horního rtu, díky čemuž se philtrum prakticky ztratí.

Pomůže však také ultrazvuková technika, jejíž výsledky jsou však znatelné až po šesti měsících od zákroku, kdy se začne philtrum smršťovat. Ovšem pozor – výsledek není vždy garantován ihned po prvním zákroku – v některých případech je třeba zaplatit si zákroků více, abyste došli kýženého efektu..

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button