KrásaZdraví

Už jste slyšeli o Matcha čaji? Přečtěte si, proč byste ho měli pít každý den!

Co je vlastně Matcha za čaj? Matcha (nebo také Maccha) je jemně mletý a smaragdově zelený čaj v prášku. Jedná se o ryze přírodní, organický zelený čaj, který se užíval především jako součást japonského čajového obřadu. Tuto svou historii si uchovává již přes devět set let.

Budhističtí mniši Matchu uctívají jako elixír zdraví, protože tento zelený čaj má na svědomí zlepšení metabolismu člověka, a rovněž se postará o schopnost koncentrace, která s věkem uvadá. Již od devátého století byla Matcha v Číně užívána jako léčivo na různá onemocnění.

Čaj se připravoval z dospělých listů, a vůbec keře této rostliny podléhaly složitému rituálu pěstění, kdy nesměla rostlina přijít do styku se světlem, aby to nezpomalilo růst rostliny. Díky tomuto způsobu pěstování byly listy tmavě zelené barvy, která byla kýžená pro léčebné účinky (například stimulovala produkci aminokyselin).

Matcha má vysoký obsah vitamínu A, B, C, E, K a stopových prvků. Působí antioxidačně, přítomné aminokyseliny se postarají o zvýšení aktivity a zlepšení vašeho metabolismu, který se stane odolným vůči neduhům počasí a okolním virům.

 

Další výhody Matcha čaje:

1. Matcha vám vynahradí kofeinovou matchabombu v podobě kávy, a to bez vedlejších účinků.

2. Postará se o detoxikaci vašeho organismu, který je zanesen volbou nevhodných potravin a nápojů. Přítomný chlorofyl je vynikajícím detoxikačním prostředkem, který pomáhá čistit krev. Udrží se tak její kvalita, tak jako kvalita tkání v těle. Kromě toho chlorofyl funguje jako prevence před škodlivými toxiny, které dokáže stěnami tlustého střeva dostat ven.

3. Kromě detoxu je Matcha účinná také jako prevence rakoviny. Disponuje chemopreventivními vlastnostmi díky přítomnosti polyfenolů. Ty rovněž zamezují šíření maligních rakovinových buněk, redukují riziko rozvoje různých druhů rakoviny (např. rakovina močového měchýře tlustého střeva nebo konečníku).

matcha

4. Spalování kalorií je další výhodou pití tohoto zázračného čaje. Matcha spaluje tuky přibližně 4x rychleji, než je běžné. Navíc nezpůsobuje žádné negativní vedlejší účinky, jako je zvýšená srdeční frekvence a vysoký krevní tlak.

5. Vysoký obsah antioxidantů – magických živin a enzymů, které bojují proti negativním UV zářením, je další bodem navíc, proč pít tento čaj. Budete mít mladší pleť a vyhnete se nemocem. Matcha čaj má ve svém složení přes 35 antioxidantů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Otázka zní kde se dá koupit tento produkt zeleného čaje prášeku a nepanšováného? Třeba v Španělsku Bilbao děkuji pěkně za odpověď Karolína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button