Zdraví

Účinné tipy, jak na celulitidu?

Mít štíhlé, pevné tělo a hladkou kůži je snem asi každé ženy. Celulitida – nevzhledné hrbolky pod kůží však trápí mnoho žen a mnohdy ty i štíhlé. Jak se vzniku celulitidy bránit a jak s ní bojovat?

Co je celulitida?

Je to zbytnění podkožního vaziva a kůže většinou v partiích stehen, ať už na přední, či zadní straně. Její vznik je připisován především nedostatku fyzického pohybu, špatným stravovacím návykům, hormonálním poruchám, často spojených s užíváním antikoncepce, nebo i nedostatečnému krevnímu oběhu a okysličování buněk v tkáních.

Jak proti celulitidě bojovat?

Napovídají to výše zmíněné příčiny vzniku tohoto negativního projevu funkce našeho těla. Na prvním místě v v prevenci i boji proti celulitidě je tedy

Úprava jídelníčku – dostatek zeleniny, ovoce, celozrnného pečiva, masa, především rybího, nebo drůbežího je téměř, dá se říci, nezbytný. Dále se doporučuje jíst slunečnicová semena, mandle, výborné jsou jahody, ananas, ovesné vločky, jáhly a rostlinné oleje. Vyhýbejte se pak tučným jídlům, bílému pečivu, cukrům a přemíře soli, kávě a alkoholu, především tvrdému, mléčné čokoládě a samozřejmě lákavým cukrovinkám.

Pohyb – možná to neradi slyšíme, ale bez pohybu to nepůjde. Ideální jsou ty druhy sportu, kde zatěžujete a posilujete stehenní a hýžďové svaly, např jízda na kole, či koloběžce, běh, posilování, tanec, ale i rychlá chůze udělá své. Posílíte svaly, ale prokrvíte i pokožku a zvýšíte její elasticitu.

Masáže – nejsou nutné drahé masáže, či lymfpdrenáže u odborníků. Vystačíte si s obyčejnou sprchou a masážním kartáčem. Ideální je střídání teplé a studené vody a masáže kartáčem, které provádíme od chodidel směrem ke stehnům. Pokožka se tak skvěle prokrví a dokáže se lépe zásobit živinami i kyslíkem. Prodávají se i speciálním masážní válečky apod, zkuste, co vám nejlépe vyhovuje.

Co dál?

Co dál nám v boji s poměrně těžko odstranitelnou celulitidou pomůže? Například bylinkové čaje, velmi účinný je čaj z přesličky. Můžeme zkusit krémy z rostlinných výtažků. A především se vyzbrojte trpělivostí a odhodláním. Nic není zadarmo, ale s vytrvalostí se dá zvítězit nejen nad celulitidou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button