KrásaZdraví

Tyto vitamíny podpoří zdraví vašich vlasů

Zdravé vlasy jsou výsledkem zdravé a vyvážené stravy. Ta zahrnuje správný poměr tuků, sacharidů, vitamínů, minerálů, vlákniny, bílkovin a tekutin. Mezi velmi důležité složky, které se podílejí na zdraví našich vlasů, patří vitamíny. A které z nich to jsou a kde je nalezneme?

Vitamín A

Je rozpustný v tucích. Hraje důležitou roli při vývoji epiteliálních tkání a to právě včetně kůže a vlasů. Jeho dostatečný přísun produkuje optimální množství mazu. Ten pomáhá zvlhčovat pokožku hlavy a tím podporuje zdravý růst vlasů.

Nalezneme jej ve sladkých bramborách, mrkvi, mléku, špenátu, mangu nebo sušených meruňkách.

Vitamíny skupiny B

Tato skupina vitamínů je rozpustná ve vodě a je dosti rozsáhlá. Má pozitivní vliv na vlasy.

  • Vitamín B12

Hraje zásadní roli během tvorby červených krvinek. Ty, kromě jiného, přenášejí kyslík do tkání našeho těla, tedy i do vlasů.

Tento vitamín obsahují mléko a mléčné produkty.

  • Biotin

Ten nabízejí houby, avokádo, vejce, droždí, slunečnicová semínka, sladké brambory, květák, banány, vlašské ořechy nebo mandle.

  • Kyselina listová (folát)

Pomáhá vytvářet červené krvinky zajišťující přenos kyslíku. Také má na starosti obnovu vlasových folikul a brání vypadávání a šedivění vlasů. Nachází se v listové zelenině, zeleném hrášku, fazolích nebo řepě.

  • Niacin

Jedná se o vitamín B3. Pomáhá zvyšovat plnost vlasů u žen. Obsahují jej hnědá rýže, arašídy, brambory nebo slunečnicová semínka.

slunečnicové semínko

Vitamín C

Je rozpustný ve vodě. Je to důležitý antioxidant. Podporuje tvorbu dalších antioxidantů. Přirozeně se vyskytuje v ovoci a zelenině.

Vitamín D

Je rozpustná v tucích. Hraje důležitou úlohu při regulaci vápníku a růstu buněk. Jeho nedostatek může narušit normální cyklus vlasových folikul. Mezi potraviny bohaté na tento vitamín patří mléko a mléčné produkty.

Vitamín E

Opět je rozpustný v tucích. Nalezneme jej v mandlích, arašídech nebo slunečnicovém semínku.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button