HubnutíZdraví

Tyto úžasné benefity nabízí ananas

Každý z nás zajisté ochutnal toto šťavnaté ovoce nabízející sladkou chuť. Konzumovat se dá jak čerstvý, tak i flambovaný, kandovaný nebo grilovaný. Připravíme se z něj lahodný kompot nebo jím můžeme obohatit sladké koláče či zákusky. Ne každý však ví o benefitech, které ananas nabízí.

Podpora zdravého trávení

Ananas zklidňuje žaludeční sliznici a střeva. Díky tomu podpoří zdravé trávení. Díky obsahu rozpustné i nerozpustné vlákniny a enzymu bromelainu (štěpí bílkoviny) také zlepšuje zdravé trávení. Kromě toho čerstvý ananas funguje jako přírodní projímadlo. Tím podporuje detoxikaci těla.

Pomoc při nachlazení a podpora imunitního systému

Ananas obsahuje větší množství vitamínu C, což z něj dělá dobrého pomocníka při nachlazení a pro podporu imunity. Kromě toho může pomoci snížit množství hlenu v nose a v krku a tím eliminovat výskyt infekce dutin.

Pomoc při redukční dietě

Pokud máte pocit, že chcete shodit nějaký ten kilogram, rozhodně zařaďte ananas do svého jídelníčku. Přestože je sladký, má malé množství kalorií a navíc obsahuje vlákninu, která dodá pocit sytosti. Také funguje jako dokonalá náhrada sladkého.

Péče o pokožku

Teď možná někdo z vás přemýšlí nad tím, jak by mohla konzumace ananasu mít blahodárný vliv na naši pokožku. Je to jednoduché, zajistí to obsah vitamínu C, který pomáhá regenerovat kožní tkáň a podporuje pružnost pokožky. Kromě toho ananas nabízí také antioxidanty, které jsou dokonalými pomocníky v boji proti volným radikálům. Ty mají za následek předčasné stárnutí pokožky.

Pomoc v boji proti vysokému krevnímu tlaku

Ananas obsahuje draslík. Jeho vyšší hladina v těle snižuje množství soli. Následek je pak nižší krevní tlak.

Zdravé kosti

Díky obsahu manganu je ananas prospěšný i našim kostem. Nízká hladina tohoto minerálu může mít za následek ztrátu kostní tkáně. Kromě toho mangan pomáhá v boji proti volným radikálům.

Pomoc proti zánětům

Bromelain v ananasu obsažený má přirozené protizánětlivé vlastnosti

Podpora zdraví zraku

Ananas obsahuje vitamín A, který funguje jako ochrana proti makulární degeneraci. Ta souvisí s přibývajícím věkem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button