Jídlo a receptyZdraví

Tyto potraviny by měli muži nad 50 let zařadit do svého jídelníčku

Chcete omezit návštěvy lékaře na nezbytně nutné? Pak se podívejte do svého jídelníčku. Jak muži stárnou, stále častěji se u nich objevují zdravotní komplikace v podobě vysokého srdečního tlaku, vysoké hladiny cukru v krvi, srdeční obtíže nebo potíže s prostatou. Velký vliv má životní styl a životospráva. Riziko těchto stavů můžete snížit tím, že zlepšíte svůj jídelníček, zaměříte se na potraviny, které prokazatelně posilují zdraví a snižují pravděpodobnost děsivé diagnózy. Které potraviny tedy pravidelně zařazovat do svého jídelníčku?

Houby

Mají pouze malé množství kalorií a obsahují draslík, který pomáhá vyrovnávat účinky sodíku. Také má pozitivní vliv na krevní tlak.

Třešně

Třešně mohou fungovat jako protizánětlivé činidlo. Konzumace třešňové šťávy může zlepšit obnovu svalové funkce, potlačit zánět a oxidační stres způsobený cvičením a zmírnit bolest. Třešně mohou také pomoci minimalizovat bolest při osteoartróze a dně nebo dalších formách artritidy způsobených vysokou hladinou kyseliny močové v krvi. Pozitivní vliv na zdraví mají antokyany, které poskytují antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Vejce

Jak muži stárnou, jejich svalová hmota ubývá. Vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin a mohou tak pomoci s ubývající svalovou hmotou. Také obsahují lutein, který může snížit riziko makulární degenerace – oční stav, který může způsobit slepotu.

Bobuloviny

Mohou snížit riziko výskytu rakoviny. Borůvky inhibují zánět, což může snížit riziko některých druhů rakoviny.

bobuloviny

Kefír

Má blahodárný vliv na střevní mikroflóru. Může mít klíčovou roli pro dobré zdraví. Podporuje správné fungování imunitního systému a vstřebávání živin. Kefír je fermentované mléko s prebiotiky a probiotiky , která mohou pomoci podpořit zdravou střevní mikroflóru. Probiotika jsou dobré bakterie a prebiotika jsou složky potravy, které je krmí. Kefír je tedy symbiotická zdravá výživa pro střeva, což znamená, že obsahuje jak bakterie, tak i zdroj potravy bakterií.

Avokádo

Avokádo je nabité mononenasycenými tuky prospěšnými pro srdce , které mohou pomoci udržet nízkou hladinu cholesterolu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button