BylinkyPřírodní léčbaZdraví

Tyto bylinky s antivirovými účinky podpoří vaše tělo

Viry způsobují celou řadu nemocí a jsou také příčinou některých infekcí. Mezi virové infekce patří třeba nachlazení, chřipka nebo hepatitida. Virů však existuje velké množství. Tělo má sice zabudovanou ochranu, kterou představuje imunitní systém, přesto se však občas nějaká ta infekce projeví. Chcete-li svému imunitnímu systému poskytnout nějakou tu přirozenou podporu, využijte sílu antivirových bylinek.

Bezinky

Černý bez může inhibovat chřipkový virus, ale také zkrátit trvání příznaků nachlazení a chřipky. Jednou z nejlepších variant je bezový sirup nebo extrakt z černého bezu připravený. Bezinky se v lidovém léčitelství používají při nachlazení a chřipce nebo při výskytu infekcí horních cest dýchacích.

Echinacea

Disponuje silnými antivirovými vlastnostmi, především pak proti virům dýchacích cest nebo proti chřipce. Kromě toho pomáhá imunitnímu systému – stimuluje obranyschopnost organismu. Její nejčastější použití je v podobě čaje nebo tinktury a to hned při prvních příznacích choroby.

Česnek

Má silné imunitní schopnosti. Podporuje a stimuluje tvorbu bílých krvinek a posiluje imunitní funkce. Také se pyšní antivirovými vlastnostmi. Může pomáhat snižovat riziko nachlazení a zkrátit trvání příznaků.

česnek

Zázvor

Tato bylinka nachází velké množství uplatnění. Kromě toho, že posiluje náš imunitní systém, tak působí pozitivně proti nevolnosti a také stimuluje krevní oběh. Ze zázvoru si můžete připravit horký i studený nápoj nebo jej můžete přidávat do pokrmů či smoothie.

Oregano

Nabízí antivirové a antibakteriální vlastnosti. Obsahuje silnou sloučeninu karvakrol. Z usušené bylinky si můžete uvařit čaj nebo použít oregánový esenciální olej.

Kořen lékořice

Disponuje antivirovými vlastnostmi. Také může pomoci stimulovat imunitní systém. Použít jej můžete ve formě sušené na přípravu lahodného čaje.

Šalvěj

Obsahuje silné antivirové sloučeniny. Pomáhá bojovat proti nachlazení a chřipce. Dokáže zklidnit záněty a bolest v krku.

Bezpečnostní opatření

Pokud chcete používat antivirové byliny, je potřeba prozkoumat každou zvlášť. Pozor při jejich používání by si měly dát těhotné a kojící ženy. Také osoby se závažnými zdravotními potížemi by měly konzultovat používání se svým lékařem.

Mějte na paměti, že bylinky nejsou léky, jsou to pouze podpůrné prostředky, které mohou posilovat vaši imunitu. Pokud chcete zvýšit jejich účinky, dodržujte zdravé návyky, mezi které patří dostatek spánku, dobrá strava nebo eliminace stresu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button