KrásaZdraví

Tvaroh jako dokonalý základ pro výrobu domácích pleťových masek

Péče o pleť je náročná, zvláště chceme-li, aby vypadala stále svěže a mladě. K tomu jsou potřeba vhodné kosmetické přípravky. Někdy však postačí i jednoduché domácí pleťové masky, které si připravíme rychle a snadno z dostupných surovin. Mezi takové patří i tvaroh.

Jaké výhody poskytuje tvaroh naší pokožce?

Tvaroh je běžně k dostání v každém obchodě s potravinami a naší pokožce nabízí, ve formě pleťové masky, celou řadu benefitů. Pokožku zklidní a zlepší její kvalitu.

  • Exfoliace

Obsahuje kyselinu mléčnou, která podporuje exfoliace pokožky od vrchních odumřelých buněk. Pokožka je tak hladká a svěží.

  • Výživa

Bílkoviny, vitamíny a minerály ve tvarohu obsažené podporují výživu pokožky, udržují ji zdravou a podporují její pružnost.

  • Hydratace

Tu podporuje vyšší obsah tuku, který uzavře vlhkost v pokožce a díky tomu ji udrží hydratovanou po dlouhou dobu.

  • Zklidnění

Tvaroh má na pokožku chladivé účinky, díky kterým dojde k jejímu zklidnění. Také pomáhá bojovat proti zánětům a akné.

Pleťová maska s tvarohem a medem

Je vhodná pro normální nebo suchou pokožku. Med v kombinaci s tvarohem dodá potřebnou hydrataci. Pro její přípravu potřebujeme 2 lžíce tvarohu a 1 lžíci medu. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit po dobu 20 minut.

med v misce

Pleťová maska s tvarohem a citronem

Pokožku rozjasní a sjednotí její barevný tón. Je vhodná pro pleť normální a mastnou. Pro její přípravu potřebujeme 2 lžíce tvarohu a 1 lžičku citronové šťávy. Směs naneseme na obličej a necháme působit 10 minut.

Pleťová maska s tvarohem a ovesnými vločkami

Maska je vhodná pro pleť citlivou. Pro její přípravu potřebujeme 2 lžíce tvarohu a 1 lžíci jemně drcených ovesných vloček. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit, dokud nezaschne. Masku můžeme použít pro čištění obličeje, neboť ovesné vločky nabízejí dokonalé exfoliační vlastnosti.

Pleťová maska s tvarohem a okurkou

Je vhodná pro všechny typy pleti. Pro její přípravu potřebujeme 2 lžíce tvarohu a 1 lžíci šťávy z okurky. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit 10 minut. Tato maska je hydratační a také zklidní podrážděnou pokožku.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button