Babské radyKrásaNezařazené

3 způsoby, jak zabránit zarostlým chloupkům

Roger Logan musel na operaci nádoru, který byl dle lékařů způsoben zarostlými chloupky. Přestože operace dopadla dobře a Logan si už zase užívá života, je užitečné vědět, jak zarůstání chlopků zabraňovat. Zde jsou tři způsoby, které vám pomohou.

Holte se po horké sprše

Horká sprcha před holením vám pomůže chloupky změkčit a otevře póry. Pára pak umožní hladké klouzání žiletky po kůži, takže se snižuje riziko podráždění či popálení kůže. Potřebujete-li se oholit a nemáte čas na horkou sprchu, můžete také otřít svůj obličej či nohy ručníkem namočeným v horké vodě či je jen horkou vodou postříkat. Můžete se dokonce holit i během sprchování. Jen nezapomínejte, že nejdůležitější je zde teplo, které připraví vaši kůži i chloupky či vousy na holení.

Exfoliujte

Jednou z nejčastějších příčin zarostlých chloupků jsou odumřelé buňky. Během celého dne kožní buňky na povrchu naší pokožky odumírají následkem působení vlivů životního prostředí, tření a vašich běžných denních aktivit. Většina z těchto odumřelých kožních buněk odpadává, ale část z nich zůstává na kůži. Poté blokují chloupkům v růstu směrem ven a místo toho musí růst bokem nebo dolů pod kůži.

Exfoliace je jedním z nejlepších způsobů, jak tyto odumřelé kožní buňky odstranit. Na trhu existuje spousta peelingových produktů, ale je důležité najít ten, který vaše pleť dobře snáší. Nebo si můžete vytvořit svůj domácí peeling smícháním přísad, jako je jedlá soda, cukr, kokosový olej a další. Exfoliaci provádějte minimálně 1-2x týdně.

Nenoste těsné oblečení

Pokud vám často zarůstají chloupky, problémem může být také těsné oblečení, které vytváří bariéru zabraňující růstu chloupků ven. Kromě toho tento typ oděvu zvyšuje tření, které dráždí kůži. Problém může být také spojen se samotným materiálem, z něhož je oděv vytvořen. Neprodyšné a syntetické tkaniny se v takovýchto případech opravdu nedoporučují. Nahraďte je například bavlnou. Nejběžnějšími viníky jsou například nylonové kalhoty na jógu či legíny. Dávejte pozor na problematické partie a vyzkoušejte různé oblečení, abyste zjistili, zda volnější oděv minimalizuje či řeší váš problém.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button