Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Trápí vás zácpa? Vyzkoušejte tyto domácí šťávy

Zácpa je stav, při kterém dochází ke zpomalení pohybu střev a jde se nám hůře na stolici. K léčbě tohoto zdravotního problému můžete vyzkoušet několik domácích prostředků. Jedná se o doma připravené ovocné šťávy. Ty jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu a také mají vysoký obsah vody. Podporují hydrataci organismu, zadržují vodu ve stolici a zlepšují činnost střev.

Jablečná šťáva

Připravte si 1 jablko, zbavte jej jádřince a slupky, nakrájejte na menší kousky vhoďte do mixéru, přidejte k němu 1/2 lžičky fenyklového prášku a 1/2 šálku vody. Vše rozmixujte.

Jablka obsahují velké množství vlákniny, minerály a vitamíny. Prášek z fenyklu také obsahuje vlákninu.

Hrušková šťáva

Připravte si 2 hrušky, zbavte je slupky a jádřince a vhoďte do mixéru. Přidejte 2 lžičky šťávy z limetky, 1/2 šálku vody a špetku soli. Všechny suroviny rozmixujte.

Hrušky obsahují velké množství vlákniny a sorbitolu.

Švestková šťáva

Připravte si 5-6 sušených švestek, které namočíte na 5 minut do horké vody. Následně je vhoďte do mixéru i s vodou, přidejte 1/2 lžičky medu, 1/2 lžičky kmínového prášku a 1 šálek teplé vody. Vše žádně rozmixujte.

Citronová šťáva

Vymačkejte šťávu z poloviny citronu, přidejte k ní 1 šálek teplé vody, 1 lžičku medu a 1/2 lžičky kmínového prášku. Všechny ingredience dobře promíchejte.

Jak často pít ovocné šťávy?

Můžete si dopřávat každý den jeden šálek. Nepřidávejte žádný cukr. Kmín nebo fenykl mohou pomoci při vyplavování toxinů ze střev. Šťávu pijte vždy ráno, na lačno.

Prevence zácpy

Trpíte-li zácpou, zařaďte do jídelníčku tyto potraviny – velké množství ovoce (hrušky, jablka, melouny, citrusy) a zeleniny (kapusta, špenát, brokolice, mrkev, červená řepa, celer), luštěniny, semena a ořechy (fenykl, dýňové a lněné semínko), zdravé tuky a oleje a dostatek tekutin ( nejen výše zmiňované ovocné šťávy, ale i vodu nebo třeba podmáslí).

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button