Zdraví

TOP 6 výhod používání přesličky

Přeslička je velmi stará bylina, kterou pro její léčebné vlastnosti využívali již ve starobylém Římu i Řecku. Tato rostlinka obsahuje fenoly, mastné kyseliny, třísloviny, saponiny, flavonoidy, vápník a železo. Vzhledem k tomu, že má dlouhé kořeny, které dosahují hluboko pod zem, může z půdy získávat také křemík. Mezi její pozitiva patří účinky antibakteriální, antioxidační, protizánětlivé, diuretické nebo stahující. Našemu tělu však nabízí i další výhody.

1. Podpora paměti

Extrakt připravený z přesličky může pomoci zlepšit krátkodobou i dlouhodobou paměť a zároveň podpoří náš kognitivní výkon. S největší pravděpodobností to způsobují antioxidační sloučeniny v přesličce obsažené.

2. Pomoc v boji proti osteoporóze

Přeslička obsahuje vápník, který podpoří pevnost kostí a pomáhá jako prevence proti zlomeninám. Také zlepšuje hustoto kostní tkáně. Tu má za následek také obsah křemíku.

3. Zdravé nehty

Pokud se u vás objevují slabé nehty, které se lámou a třepí nebo se na nich vytvářejí nevzhledné bílé skvrny, vyzkoušejte přesličku. Můžete si z ní připravit nálev, do kterého nehty ponoříte, nebo lze užívat potravinové doplňky s obsahem přesličky. Nálev připravíte velmi snadno, postačí přelít 2 čajové lžičky sušené přesličky šálkem horké vody a nechat 10 minut louhovat, následně slijte a namočte nehty na 10 minut do nálevu.

4. Pomoc proti plísním nohou

Přeslička nabízí účinky protizánětlivé, antimikrobiální a protiplísňové, je tedy dokonalým pomocníkem v boji proti plísním, které se vyskytují na nohou. Můžete vyzkoušet nálev, který lze použít i pro pevné nehty nebo zařaďte do jídelníčku potravinové doplňky s obsahem přesličky.

5. Zklidnění bolavého hrdla

Pokud si z přesličky připravíte silný čaj, který budete popíjet nebo kloktat, uleví vám od bolavého hrdla. Přeslička obsahuje silné antimikrobiální sloučeniny, které pomáhají v boji proti mikrobům způsobujícím bolest v krku.

6. Podpora zdravé kůže

Přeslička obsahuje silné sloučeniny, které nejen urychlují hojení kůže, ale také mají pozitivní vliv na její celkové zdraví. Omezují výskyt akné, udržují pokožku hladkou a zdravou, podporují produkci kolagenu. Ten má pozitivní vliv na pružnost pokožky. Přesličku bychom nalezli v některých krémech určených k eliminaci vrásek a a k pomoci proti předčasnému stárnutí kůže. Velké množství antioxidantů pomáhá v boji proti škodlivým volným radikálům. Ty, kromě jiného, urychlují procesy stárnutí a podporují tvorbu vrásek. Přesličku lze použít ve formě čaje nebo pleťového toneru.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button