Babské radyZdraví

Top 5 bylin, které bojují proti stresu a úzkosti

Úzkostné poruchy postihují celou řadu z nás. Někdo tento zdravotní problém řešení pomocí léků, jiný využívá nabídky přírodních prostředků.

Hlavní příznaky chronického stresu

Celá řada z nás si ani neuvědomuje, že má potíže s chronickým stresem či úzkostí, dokud již není pozdě.

Tady jsou některé z varovných příznaků, které by vás měly na tyto potíže upozornit:

  • nespavost nebo poruchy spánku
  • oslabený imunitní systém, časté a opakované nemoci
  • bolesti hlavy
  • potíže s kůží – ekzém, svědění
  • chutě na sladké potraviny
  • zácpa nebo naopak průjem
  • těžké sezónní alergie

Jak snížit úroveň stresu?

Nejdůležitější je identifikace stresorů, může to být práce, nedostatek finančních prostředků, zdravotní stav, rodina či nějaká konkrétní osoba.

Další bod je identifikace metod a následná péče o sebe sama. To vše vám pomůže zvládnout stres. Do péče o sebe sama můžete zahrnout chůzi, čtení, relaxaci.

Třetím a velmi důležitým bodem je podpora obranného systému vašeho těla před stresem. Ta souvisí s vhodnou výživou a zdravým životním stylem.

Byliny, které mohou pomoci v boji se stresem

Jakmile jste identifikovali své stresory a začali jste pracovat na metodách péče o sebe, vyzkoušejte i tyto bylinky, které by vám mohly pomoci účinně bojovat proti stresu a úzkostným stavům.

Bazalka posvátná (tulsi)

Působí jako adaptogen, díky čemuž zlepšuje přirozenou reakci těla na emoční i fyzický stres.

Heřmánek

Je to bylina, která nabízí vynikající relaxační účinky. Proto se může užívat k uvolnění podrážděných nervů, podporuje spánek, klid a celkovou pohodu.

Zelený čaj

Látka L-theanin, která je přítomná v zeleném čaji, může pomoci podpořit dobrou náladu a soustředění. Je to silná aminokyselina, která má relaxační vlastnosti a zvyšuje hladinu dopaminu v mozku.

Gingko Biloba

Tato bylina může zlepšit učení, myšlení a paměť a nabízí příznivé účinky na generalizované úzkostné poruchy.

Gotu Kola

Tato rostlina může velmi účinně bojovat s úzkostí, obsahuje triterpenoidy, které jsou složkami, jež mohou zlepšit mentální funkce a snížit úzkost.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button