HubnutíJídlo a receptyZdraví

Po tomhle videu již navždy přestanete jíst gumové bonbóny!

Všichni milujeme nezdravé sladkosti. To, co ale skrývají, není pouze nezdravý cukr, díky kterému si zhoršujeme své zdraví. Zkažené zuby, pneumatiky kolem pasu, dvě brady a podobně – to není vše, co na nás po pytlíku bonbónů číhá. Zaměřme se také na skryté choroby, jako je cukrovka, změna tlaku, možné riziko infarktu z obezity atd. atd.

Tak ani čokoláda, ani bonbóny nestojí za naše zdraví. Víte však, z čeho se například vyrábí gumové bonbóny?

Gumové bonbóny

Želé bonbóny se vyrábějí z želatiny, která je tvořena za pomocí zvířecích kostí a kůže. Tato skutečnost není žádnou novinkou a zasvěcení o ní moc dobře ví. Možná smutným faktem pak je, že ani tato informace mnoho lidí od uměle ochucených bonbónů ze zbytků mrtvých zvířat neodradí.

Proto se rozhodla belgická režisérka, Alina Kneepkens vytvořit děsivé video, které výrobu těchto pochutin zaznamenává. To vám opravdu převrátí žaludek naruby a želé bonbónů se nadobro zbavíte!

Alternativy

Želatina se dá nahradit za takzvaný agar, který se získává z řas. Ovšem hamižní výrobci chtějí šetřit, proto se vždy obrátí raději na levnější verzi živočišných zbytků z kafilérky. Ta má navíc lepší konzistenci, jde s ní tak snadno pracovat a vyrábět různé oblíbené tvary sladkých gumových bonbónů.

Video

Video, které právě teď uvidíte, nepůsobí rozhodně šťastně. Prasata, jejich kůže, která se opaluje, aby se scvrkla pro následnou snadnou manipulaci – tento pohled opravdu není líbivý. Uvědomte si ale, že taková je realita pod lesklým obalem vakuovaných pochutin, úhledně srovnaných v regálu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

  1. Želatinu potřebuje rozumný člověk na klouby, s tím mu žádný agar nepomůže.
    Ty hlouposti Novákové mi připomínají jeden vyslechnutý rozhovor dvou puberťaček. Puberťačka říká své kamarádce, že je jí líto zabíjených zvířat, kvůli jídlu pro “ mrchožravce „. Ta jí odpoví, že by se jí špatně žilo bez brambor. Na udivený pohled odpoví: víš kolika myším vyorávač brambor urazí hlavu.

    1. Vážený chytrý Karle. Pokud víte, k čemu je dobrá želatina, zvládnete i pochopit logiku nepřímé citace zahraničního článku ze zdroje uvedeného v článku. Pěkný den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button