Babské radyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Tipy pro rychlejší růst vlasů podle Ajurvédy

Snad všechny ženy touží po krásných a dlouhých vlasech. Avšak ne každý má to štěstí, že oplývá bohatou hřívou a stále zkouší nové a nové komerční prostředky, které mají buď jen dočasné, nebo žádné výsledky. A co takhle zkusit přírodní léčbu? Ajurvéda je známá pro své účinky už téměř po celém světě. Zde je několik tipů pro rychlejší růst vlasů podle Ajurvédy.

Horký olej

Ošetření horkým olejem je jedním z nejlepších způsobů, jak podpořit růst vlasů. Do misky dejte lžíci kokosového oleje a zahřejte. Poté s ním masírujte pokožku hlavy alespoň několik minut, poté nechte působit 30 minut nebo ještě lépe přes noc. Díky tomu, že je kokosový olej bohatý na vitaminy, minerály a další živiny, je skvělým prostředkem pro silné, lesklé a zdravé vlasy.

Kokosový šampon

Potřebujete ½ šálku kokosového mléka, 1 lžičku kokosového oleje, ¼ šálku tekutého přírodního mýdla a 20 kapek jakéhokoli esenciálního oleje. Všechny ingredience smíchejte a nalijte do praktické láhve s dávkovačem. Používáte-li pěnící dávkovač, přidejte ještě ¼ šálku destilované vody. Dobře protřepejte a používejte podle potřeby a před každým použitím protřepte. Směs vám vydrží až 1 měsíc.

Bramborová šťáva

Vložte čtyři středně velké brambory do food procesoru a extrahujte šťávu. Neodstraňujte slupku, protože je plná vitaminů a minerálů. K bramborové šťávě přidejte přibližně polovinu množství kokosové vody. Několikrát týdně masírujte vlasovou pokožku touto směsí po dobu pěti až deseti minut a poté nechte působit 20 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Ricinový olej

Smíchejte ricinový olej a aloe vera ve stejném poměru, poté naneste na vlasy, zabalte do ručníku a nechte působit 30 minut nebo přes noc. Poté vlasy umyjte šamponem jako obvykle. Toto vynikající vlasové tonikum zlepšuje stav vlasů i vlasové pokožky.

Ibišek

Květy ibišku obsahují vitaminy a antioxidanty, které zlepšují zdraví pokožky hlavy i vlasů. Smíchejte šťávu z těchto květů s kokosovým olejem a naneste na pokožku hlavy. Ibiškový prášek také můžete přidat do svého běžného šamponu.

Máta peprná

Zvlhčovací oleje obsažené v listech máty peprné mají protizánětlivé a protiplísňové účinky. Při pravidelném nanášení na pokožku hlavy vám výluh z této byliny pomůže léčit chemická či mikrobiální poškození a zároveň stimuluje růst vlasů, neboť zvyšuje krevní oběh.

Zelený čaj

Naneste čaj na pokožku hlavy i vlasy, nechte působit asi půl hodiny a opláchněte. Maska ze zelného čaje stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Tento postup opakujte dvakrát týdně aby byly vaše vlasy silnější a rychleji rostly.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button