Zdraví

Tento legální jed ničí vaše kosti, ale mnozí z vás ho pijí každý den

Konzumace ochucené limonády Coca-Cola se doporučuje v reklamách po celém světě hlavně díky její originální chuti a osvěžujícímu nádechu. Co ale opravdu požijeme, když vypijeme jednu plechovku sody této populární značky? Vy si to možná ani neuvědomujete, ale vaše tělo svádí neuvěřitelný boj v prvních 60 minutách po konzumaci obsahu jedné plechovky. Coca-Cola je totiž cíleně vytvořena tak, že jí tělo dokáže přijmout na hranici únosnosti. Níže najdete přesný výpis fází, kterými naše tělo prochází po konzumaci tohoto nápoje.

Po 10 minutách

V průběhu prvních 10 minut se do vašeho těla dostane 10 čajových lžiček cukru. To samo o sobě představuje 100 % doporučené denní dávky cukru a jediný důvod proč se z takového množství cukru nepozvracíte je ten, že kyselina fosforečná jako další složka Coca Coly tuto sladkost potlačí.

Po 20 minutách

20 minut po konzumaci hladina vašeho krevního cukru prudce stoupne a následně játra, jako odpověď na vyloučení vysokého množství inzulínu slinivkou, začne toto ohromné množství cukru přeměňovat na tuk.

Po 40 minutách

V této fázi je dokončena absorpce kofeinu, vaše oční zorničky se rozšíří, krevní tlak stoupne a játra pumpují více cukru do krevního oběhu.

Po 45 minutách

Tělo začne zvyšovat produkci dopaminu, který stimuluje nervové receptory v mozku (fyziologicky identická odezva jako u heroinu).

Krátce po 60 minutách

Kofein má močopudné vlastnosti, které se začínají projevovat. Tělo se zbavuje magnesia, zinku a vápníku, důležitých látek, které měly směřovat do kostí. Stejně tomu tak je i se sodíkem, vodou a elektrolytem.

Postupně začínáte být dost podráždění a ospalí. Vyloučili jste vodu, která měla být využita na tvorbu důležitých látek, které jsou zodpovědné za hydrataci těla a budování silných svalů a zubů.

Mnozí si nejsou vědomi toho, co všechno Coca-Cola dokáže způsobit v našem těle. Její účinky nejsou vůbec pozitivní a mimo jiné zvyšují riziko vzniku cukrovky. Raději si nalijte sklenici čisté vody a ochuťte si ji například citronem nebo mátou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

omentářů

 1. Tuhle americkou ,sladkou vodu nepiji už jen z toho důvodu,že je americká. Navíc,když vidím na internetu videa,jak krásně dokáže vyčistit zašlý nárazník auta a kdovíco ještě,tak co to potom musí udělat s naším tělem???

   1. ten názor je postavený na realite a pocitoch k tej peknej známej značke môžeš byť rád že nespomenul nejaké známe vulgárne slovo 😀

   2. kto sleduje to množstvo zla čo za posledné roky napáchala Amerika vedená tou hnusnou čiernou fashingtonskou opicou, tak apriori musí odmietať všetko americké…

 2. Ja moc Coca Colu nepiji ale spise Kofolu a kvuli ni me potom boleli cely tyden zebra a jatra protoze jsem kazdy den vypila asi 2-3 velke sklenicky Kofoly, kdyz jsem zacala pit neco jineho tak uz me to nebolelo. Od te doby si davam pozor abych s tim zase nezacala. Piju ji minimalne 🙂

 3. Z jakého důvodu tohle píšete jen o Coca-cole? Stejné účinky má v tom případě i Pepsi, Kofola, Kolča, RC cola (kterou taky vyrábí česká Kofola), A pak z těch bez kofeinu: Sprite, 7up, Mirinda, prostě kdejaký sycený nápoj, který nepoužívá umělá sladidla. To, že se s tím dá čistit záchod je taky způsobeno kyselinou fosforečnou. Tohle je prostě antireklama. Pokud si přesladíte čaj, nebo kafe, tak máte taky dost podobné účinky. V rámci zachování nezávislosti článku a důvěryhodnosti bych se v článku nezmiňoval o konkrétní značce a celkově by se to mohlo napsat objektivněji. Jakože v malé dávce může například i ulevit žaludku. Že při správné konzumaci se dá dokonce i zhubnout, protože si tím můžete zrychlit metabolismus a podobně.

 4. Kdybyste aspoň nelhali 🙂 Coca-cola se prodává v plechovkách 0,33 l a 0,2 l. V 0,33 l je 36 g cukru, to je 7 čajových lžiček nebo 2,5 polévkových lžic.
  Kouzumace cukru cukrovku nezpůsobuje, tu je obecně oblíbený omyl.

 5. Můj zubař mi na pravidelné prohlídce řekl pár info o pití coca – coly: každému, kdo pije tento nápoj, se naleptává zubní sklovina a následky jsou fatální po pěti letech …. mladí se nechávají „zblbnout“ reklamou, aby byli in. O tom, co tahle tekutina udělá i se zubní sklovinou, reklama nemluví.

  1. Je mi 52 let a Coca Colu piji od čtrnácti. Řekněte svému zubaři, že je lhář. Nebýt toho, že jsem otvíral lahváče zubama, mám zuby jako cirkulárka. Bohužel to odnesly stoličky, ale ten zbytek je stále plně funkční.

  2. A řekl vám váš zubní lékař, že podobný účinek na zubní sklovinu má i brusná pasta, která se prodává jako zubní?

 6. hlupe ohovaranie napoja… odputavanie pozornosti od skutocnych zabijakov…. viac mi vadia tie nadnarodne monopoly.. kem idu tie zisky ????? a myslim, ze uz su ,,tabledky a volaju sa anticocacola ,, :))) tym sa eliminuje negativny ucinok coly , ale zas sa po nich pomocujes, ale aj proti tomu su ucinne lieky z vedlajsim ucinkom :)) trapne

 7. Náš prapředek jedl a pil jen bio,nesolil,nesladil,měl hodně pohybu,nepřejídal se a dožíval se max.věku 35 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button