Přírodní léčbaZdraví

Co se stane, když se probudíte v 5:30 každý den?

Četli jste knihu The Miracle Morning? Jde o bestseller od Hal Elrod. Najít správnou cestu k sobě samému může začít už probuzením v 5:30 každé ráno. Je to jakýsi druh rutiny, kterým se musíme řídit, aby bylo dosaženo všeho, co v životě chceme. I proto jsme se rozhodli sem vložit pokyny z této knihy a uvidíme, jak se bude do týdne dařit vám. Prvopočáteční dobrovolnicí byla Elizabeth, která si psala podle knihy i deník běžných pracovních dnů..

Meditace na odstranění stresu

V tomto případě se nejedná o druh uspávací meditace, ale naopak by vás měla probudit k činnosti a přípravě na celý den. Také se potřebujete cítit více na živu? Sedněte si na pohovku nebo židli s rameny rovně a mějte oči dokořán. Podle knihy je tento krok k tajemstvím k úspěšnému dni, protože snižuje stres, který vás jinak ničí.

stres

Zhodnocení cílů

Po tomto sezení kniha radí zapsat všechny své myšlenky. Zhruba v 5:45 si vezměte čistý list papíru nebo notebook a zapište si vše, co vám přijde na mysl. Za prvé si napište, za co jste životu vděční, co chcete, potřebujete ve svém životě, v čem toužíte být lepší, zda je to životní styl nebo něco jiného, atd.

stresMimo pozitivních afirmací si tu pište i to, co vás znepokojuje. Kde budete za 5 let, kolik budete vydělávat peněz, pocity můžete psát i o svých blízkých. V podstatě jde o vyprázdnění mysli od všeho, co vám neumožňuje v noci spát nebo vám bere energii přes den.

Vezměte si čas jen pro sebe:

V 6 hodin už byste měli podle knihy cvičit. Kombinované kardio cvičení s posilováním nebo joggingem, záleží, co se vám líbí. Tento krok nevynechejte, je velmi důležitý. Stimuluje biologické hodiny v těle a nastartuje všechny procesy tak, že organismus během dne pracuje tak, jak má. V 7:30 si čtěte. Pokud už musíte být touto dobou v práci, dodržujte to alespoň v době, kdy to můžete uskutečnit. Čas si můžete posunout podle toho, jak vstáváte vy, číst si můžete už třeba v 6:30 nebo 7:00.

stresKniha radí zaměřit se na vlastní vývoj a udělá z vás lepšího člověka. Čtěte to, o co máte zájem, ať už to jsou noviny nebo román. Měli byste tím být připraveni na váš den. Je čas snídat! Snězte zdravou snídani, která vám poskytne dostatek energie pro všechny další činnosti v průběhu dne. Palačinky s ovocem a šálek kávy si klidně bez výčitek dopřejte.

Po týdnu tohoto experimentu se budete cítit spíše vyčerpaní. Ve večerních hodinách budete rádi, že přijdete domů z práce a jdete spát. Takto své pocity popisovala Elizabeth – měla více energie přes den, ale večer byla unavená. Nicméně přiznala, že se zlepšil způsob jejího uvažování a prožívala méně stresu. Možná kdyby Elizabeth cvičila jen lehkou jógu místo posilování, měla by sílu i večer. Nezbývá, než to zkusit na sobě. Probuďte se tak, abyste měli 1 hodinu a 30 minut před odchodem z domova čas na svou seberealizaci – stane se z vás jiný člověk.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button