Babské radyPřírodní léčba

Sůl jako univerzální pomocník

Víte, že je sůl univerzálním pomocníkem? A to nejen v kuchyni, pomůže nám totiž i v běžném životě. Pojďme si tedy shrnout, k čemu všemu je tento poklad užitečný.

Zejména je sůl perfektním pomocníkem k odstranění nežádoucího hmyzu, jako jsou ku příkladu mravenci. Ti se do domácností dostávají velmi snadno – přes okna a dveře. Zbavíte se jich tak, že rozsypete sůl na místa, kde evidujete shluk daného hmyzu. Kromě zbavení se nežádoucích domácích hostů se zbavíte rovněž i vlhkosti. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

K čemu dále lze využít sůl? Tak například k vyčištění stříbra, mědi a bronzu. Zapomeňte na drahé chemické přípravky a využijte pomocníka, kterého máte běžně v domácnosti. Sůl vám perfektně vyčistí také dekorace či šperky – postačí vám zkombinovat směs oné soli s trochou jablečného octa a zbavíte se zašlé barvy na předmětech.

Zapomeňte rovněž na okenu – použijte zase sůl, která prozáří vaše okna, a to nejen doma, ale i v autě. Postačí vám smíchat dvě polévkové lžíce soli s vlažnou vodou a zbavíte se veškerých skvrn na oknech.

spánek

Sůl je perfektní také na umyvadlo, které je v klasické domácnosti věčně užívané a věčně špinavé. Smíchejte tedy sůl s trochou teplé vody a vydrhněte touto kombinací umyvadlo nebo i dřez. Sůl vám navíc krásně pročistí odpad, který nebude zapáchat.

Potřebujete omladit pleť? Použijte SŮL! V té se lze koupat! Přidejte proto do vany spolu s olivovým olejem a levandulí, také trochu soli. Výborná je i himalájská sůl. Solí se však dá také potírat. Brzy se sami přesvědčíte, že vám pokožka jen a jen poděkuje.

Nakonec problematika zářivosti záclon a koberců – pomůže sůl s vodou. Na bolest zubů a na vředy v ústech – pomůže zase sůl, tentokrát s teplou vodou – postačí vám ji kloktat. Na vybělení zubů je zase dobrá směs soli s jedlou sodou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button