Přírodní léčbaZdraví

Studená vs. teplá voda – jedna z nich škodí zdraví

Většina lidí po probuzení sáhne po kávě či sklenici studené vody. Ukázalo se, že jestliže chcete po ránu pít co nejzdravější nápoj, měli byste si místo toho vychutnat šálek vlažné či teplé vody. Četné studie prokázaly, že pití teplé vody na lačný žaludek nabízí širokou škálu zdravotních výhod a je jedním z nejlepších způsobů, jak maximálně nastartovat svůj den. Zde je krátký seznam některých z nich:

Zmírňuje bolesti

Teplá voda má schopnost snížit otoky v krku, čímž poskytuje dočasnou úlevu od bolesti. Dělá také opravdové divy, pokud trpíte pocitem suchosti, což je užitečné zejména po probuzení, kdy vás škrábe v krku. Navíc teplá voda zklidňuje křeče žaludku.

Zlepšení stolice

Studie zveřejněné v Journal of Neurogastroenterology and Motility ukázaly, že až u 58 % pacientů, kteří trpí achalázií (stav, ve kterém se nedaří uvolnit dolní svaly jícnu), došlo ke zlepšení po požití teplé vody. Pití teplé vody na lačný žaludek je dobrý způsob, jak stimulovat pohyb potravy střevy. Kromě toho se také zlepší jejich schopnost vstřebávat živiny.

Podpora krevního oběhu

Pití teplé vody zlepšuje průtok krve. Bylo vědecky dokázáno, že pití teplé vody v podstatě zahřívá tělo zevnitř tím, že podporuje funkci krevního oběhu.

Hubnutí

Ve studii zveřejněné v Journal of Biology and Medicine byl zkoumán vliv pití teplé vody na skupinu žen s nadváhou a bylo zjištěno, že ženy zažily pozoruhodné snížení chuti k jídlu a následný úbytek tělesné hmotnosti.

Proč nám naopak pití studené vody škodí? Osvěžující voda nám během horkého letního dne opravdu přijde k chuti, pomáhá nám k ochlazení během několika sekund, ale bohužel má i mnohé další účinky. Například stahuje cévy, čímž je snížena hydratace organismu. Dále způsobuje, že hůře trávíme potraviny, jelikož přispívá k tuhnutí tuků. Také podporuje tvorbu hlenu v dýchacích cestách, což může vést k následnému ucpání a vyššímu riziku vzniku infekcí.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button