KrásaZdraví

Šťáva z aloe vera k péči o vlasy

Léčivé účinky gelu z aloe vera jsou známé již velmi dlouhou dobu. Věděli jste však, že má také pozitivní vliv na vlasy? Gel z aloe vera je čistě přírodní produkt, který zlepšuje zdraví pokožky hlavy i vlasů.

Zdravotní přínosy šťávy z aloe vera pro pokožku hlavy a vlasy

 1. Může zlepšit zdraví pokožky hlavy – zdravá pokožka hlavy je klíčem ke zdravým vlasům. Pokožka hlavy bývá často vystavována negativním vlivům vnějšího i vnitřního původu. Aloe vera zlepšuje její stav a tím i celkový vzhled vlasů.
 2. Může podpořit růst vlasů – tím, že šťáva z aloe vera zlepší stav pokožky hlavy, může podpořit i růst vlasů.
 3. Může zabránit vypadávání vlasů.
 4. Může pomoci udržet rovnováhu pH.
 5. Může čistit pokožku hlavy.
 6. Může chránit pokožku hlavy – to zajistí lokální aplikace šťávy na pokožku hlavy. Zároveň působí jako zvlhčovač na pokožku vysušenou a má zklidňující účinky na pokožku podrážděnou.

list aloe vera

Jak používat šťávu z aloe vera na vlasy?

Šťávu lze používat různými způsoby:

 • Předmycí ošetření – šťávu nebo gel z aloe vera můžete aplikovat na pokožku hlavy a vlasy před mytím. Půl hodiny před mytím vmasírujte do pokožky hlavy a jemně vetřete do vlasů.
 • Stylingový produkt – šťávou lze nahradit stylingový gel. Vyhnete se tak chemickým přípravkům, které by mohly narušit vlasovou strukturu. Také by mohly způsobit lámavost vlasů.
 • Kondicionér – v tomto případě je vhodné smíchat aloe gel s trochou citronové šťávy a použít jako klasický kondicionér, na mokré vlasy. Nechte působit 4-5 minut a vlasy řádně opláchněte.
 • Přídavek do běžného šamponu.
 • Vlasová maska – vytvořte si ji ve směsi s vejcem, jablečným octem, jogurtem nebo nějakým olejem (ricinový, kokosový). Podle přísad nabídne různé výhody.
 • Bezoplachový kondicionér – postačí gel smíchat s vodou a kokosovým nebo olivovým olejem.

Zařazení šťávy nebo gelu z aloe vera do rutinní péče o vlasy je velmi snadné. Využijte vše, co nabízí a začněte je používat i vy.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button