Krása

Stárnutí pleti nezabráníme. Můžeme jej zpomalit pomocí doma vyrobených pleťových masek

Mladistvá pleť téměř žádnou péči nepotřebuje. Jakmile však dosáhneme věku 20-25 let, pokožka pomalu začíná stárnou a mohou se objevit první vrásky. Stárnutí nelze zastavit, lze však zpomalit jeho první viditelné projevy a to díky pleťovým maskám. Některé z nich si snadno připravíme i doma. Suroviny pro jejich výrobu jsou dobře dostupné. Možná vás následující masky budou inspirovat.

Jílová pleťová maska s bentonitem

Pomáhá opravovat poškozené tkáně a pokožku omlazovat. Také je vhodná pro redukci jemných linek a vrásek. Je to šikovný pomocník proti některým kožním infekcím. Bentonitový jíl je prášek, který nabízí čistící vlastnosti, z pokožky tak pohlcuje špínu a přebytečný maz.

Suroviny pro přípravu:

  • bentonitový jíl – 2 lžičky
  • šípkový olej – několik kapek
  • voda – dle potřeby

Postup přípravy:

Smícháme všechny suroviny tak, aby vznikla hustá pasta, kterou naneseme na obličej a dekolt a necháme působit po dobu 20 minut. Masku můžeme aplikovat 2x týdně.

Pleťová maska s avokádem

Pokožce nabízí antioxidanty, které pomáhají v boji proti účinků, stárnutí mezi něž patří ochablá pleť, vrásky a jemné linky.

Suroviny pro přípravu:

  • zralé avokádo – oloupaná polovina bez pecky
  • jemně drcené ovesné vločky – 1 polévková lžíce

Postup přípravy:

Avokádo rozmačkáme v misce a přidáme k němu ovesné vločky. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit po dobu 10-20 minut. Masku můžeme aplikovat 2-3x týdně.

oloupaný banán

Pleťová maska s banánem

Maska obsahuje vitamíny A a E, které pokožce dodají lesk, pomáhají odstranit pigmentaci a nerovnoměrný tón pleti.

Suroviny pro přípravu:

  • zralý banán bez slupky
  • růžová voda – lžička

Postup přípravy:

Banán rozmačkáme v misce a přidáme růžovou vodu, směs dobře promícháme a naneseme na obličej a dekolt. Necháme působit 15-30 minut. Masku můžeme aplikovat každý druhý den.

Pleťová masky z kávy

Maska pomáhá vyhladit pleť v obličeji a bojuje proti jemným linkám. Kromě toho čistí pokožku tím že odstraní odumřelé kožní buňky.

Suroviny pro přípravu:

  • jemně mletá káva – 1 lžíce
  • kvalitní kakaový prášek – 1 lžička
  • kokosový olej – 1 lžička

Postup přípravy:

Smícháme všechny suroviny, vzniklou pastu naneseme na obličej a necháme působit po dobu 15-30 minut. Masku můžeme používat 2-3x týdně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button