Krása

Solný peeling s vůní máty pro krásně jemná chodidla

Příliš mnoho cukru a soli nemusí být dobré pro vaše celkové zdraví, ale jsou jednou z nejlepších ingrediencí pro vaši pokožku. Přírodní peelingy vám pomohou odstranit mrtvé kožní buňky a učinit pokožku hladkou, měkkou a čistou. Cukr je skvělý exfoliátor obličeje kvůli jemné struktuře, zatímco sůl je nejlepší pro vaše lokty, nohy a kolena. Tyto oblasti jsou známy tím, že zůstávají suché i po aplikaci vašeho oblíbeného hydratačního krému.

Připravili jsme pro vás úžasný domácí peeling, který je přímo určený na péči o chodidla, aby nejen vypadala, ale také se cítila skvěle. Je jedno, jestli potřebuje nohy zkrášlit na léto a otevřené sandálky, nebo jim věnovat trochu extra péče, když jsou celou zimu schované v ponožkách. Dopřejte jim trochu hýčkání.

Solný peeling na chodidla s vůní máty

Potřebujete jen pár základních ingrediencí a pár minutek vašeho času. Vaše problémy s chodidly zmizí, ani nebudete vědět jak.

Ingredience:

  • 1 hrnek běžné soli
  • 1 hrnek mořské soli
  • 1 hrnek jedlé sody
  • 15–20 kapek mátového esenciálního oleje
  • 1 čajová lžička oleje ze zeleného čaje

Příprava:

Všechny ingredience umístěte do misky a dobře promíchejte. Poté přemístěte směs do sklenice, zašroubujte víko a pečlivě protřeste. Používejte tento peeling alespoň jednou týdně.

Mořská sůl odstraňuje mrtvé kožní buňky, olej ze zeleného čaje má antibakteriální efekt, díky čemuž chrání vaše chodidla před plísněmi a bakteriemi. Mátový éterický olej má zklidňující a uvolňující účinky na chodidla.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button