KrásaPřírodní léčba

Směs na rozpraskané paty, kuří oka a puchýře: Do 10 dnů máte klid

V tomto článku si ukážeme, jak se vyrábí velmi účinná směs proti popraskané kůži na patách, puchýřům a kuřím okům. Hrubou kůži se vám podaří zjemnit za pouhých 10 dní.

Popraskané paty – estetický i zdravotní problém

patyNěkteří lidé si myslí, že popraskané paty jsou jen estetickým problémem, ale skutečná pravda je, že hluboké trhliny se časem stanou i zdravotním problémem. Pokud s popraskanými patami nezačnete včas něco dělat, špína se vám může začít v kůži hromadit a snadno se změnit i v infekci.

Kůže je na patě zhuštěná, nachází se zde nadměrný počet odumřelých kožních buněk, nohy se tím pádem i hůře prokrvují a kůži chybí elasticita. Všichni známe pemzu, která ovšem může mnohdy udělat více škody, než užitku. Když odstraníte příliš mnoho kůže, může sem vniknout infekce. Dejte si při odstraňování staré kůže velký pozor!

Po odstranění zhrubělé kůže by mělo následovat ošetření kůže olivovým nebo kokosovým olejem. Tyto dva oleje jsou velmi užitečné, jelikož pokožku vyživují i hydratují. Stačí použít jeden z těchto dvou olejů a krouživými pohyby je vmasírovat do pokožky. Pojďme se podívat na směs, která vám pomůže s rozpraskanou kůží.

Složení:

  • 10 tablet aspirinu (cca 300 mg)
  • 250 ml brandy nebo 70% alkoholu z lékárny

Postup:

patyRozdrťte 10 tablet aspirinu na prášek a ten smíchejte s 250 ml brandy nebo alkoholu z lékárny. Směs nechte 1-2 dny v uzavřené skleněné nádobě a každou noc ji protřepte.

Jak ji používat:

V této směsi namočte gázu a přiložte jí na paty, zejména na mozoly. Zabalte nohy do nylonového sáčku a navlékněte si ponožky. Nechte je takto zabalené přes noc a po probuzení opláchněte nohy teplou vodou, otřete je do sucha a promažte výživným krémem s glycerínem. Hned po deseti ošetřeních budete velmi spokojeni. Paty budou jasné, bez náznaku drsné kůže nebo tvrdých usazenin. Tuto směs můžete používat i na bolestivá místa při masáži, k léčbě osteochondritidy nebo varixů.

Upravený recept k jednorázovému použití

Smíchejte 5-6 rozdrcených aspirinů a citrónovou šťávou, dokud dostanete konzistenci husté kaše. Natřete ji na nohy, zabalte je nylonem a nad něj dejte teplý ručník nebo si oblékněte ponožky. Počkejte deset minut, následně si umyjte nohy mycí houbou a kůži šetrně odstraňte pemzou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button