Přírodní léčbaZdraví

Sladký pelyněk zabíjí nádorové buňky za pouhých 16 hodin!

Vzhledem k tomu, že je rakovina jednou z nejnebezpečnějších nemocí, vědci se neustále snaží najít produkty, které nakonec vyléčí rakovinu. Jedním takovým příkladem je Artemisia annua – sladký pelyněk. Tato rostlina může zabít více, než 98% nádorových buněk za 16 hodin.

pelyněkPodle studií, které byly zveřejněny v „Life Science“ by toto zjištění použito v čínské medicíně, kde sladký pelyněk zničil 98% nádorových buněk prsu za méně, než 16 hodin. Účinnost je prověřena v kombinaci se železem, kdy rakovinné buňky zmizí úplně. Artemisinina byla v minulosti používána jako silné antimalarikum, ale nyní je prokázáno, že je tato látka účinná i v boji proti rakovině. Selektivně napadá „špatné“ buňky, zatímco „dobré“ buňky nepoškozuje.

V závěru z výzkumné laboratoře na univerzitě v Kalifornii vyplývá, že sladký pelyněk řídí reprodukční růst rakovinných buněk – omezuje ho. Železo se hromadí v nádorových buňkách se specifickými receptory, které jim pomáhají k jejich dělení (nazývané „transferin“ receptory). Tento extrakt byl použit v Číně po tisíce let proti malárii. Parazit malárie nemůže žít v přítomnosti sladkého pelyňku, protože je plný železa.

Francouzský výrobce léčiv „Sanofi“ slíbil produkovat 50 až 60 tun sladkého pelyňku každý rok v naději, že uspokojí poptávku na světovém trhu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button