KrásaPřírodní léčbaZdraví

Sex je prospěšný pro všechny – zde se dozvíte, co se stane se ženami, když nebudou provozovat sex

Dokonce už i staří Řekové si všímali žen s nápadným chováním, pakliže neměly sex po delší dobu. Trpěly totiž hysterií. Latinský název pro dělohu je právě hysterie. Věřilo se totiž, že pokud žena nemá impuls k pohlavnímu styku, jsou její orgány odsouzeny k újmě. Výsledkem je nepohoda, nepřízeň, nevyrovnanost ženy a agrese vůči ostatním.

Máme zde tedy vysvětlení pro toliko nespokojených žen. Je však tato teorie vědecky prokázána?

Nutnost sexuálního styku

V průběhu menstruačního cyklu prochází hormony určitými změnami. Zvýšení sexuální touhy je střídáno menstruačním krvácením, tento rytmický cyklus se opakuje každých 21 až 35 dní.

Během tohoto období se u žen střídají různé nálady, dochází totiž k hormonálním změnám, jako je například ztráta hormonu štěstí. Ten je skutečným zázrakem pro lidské tělo a žena jej nabývá zpravidla během orgasmu, který je vrcholem rozkoše. Orgasmus je doprovázen hlasitým dýcháním, sípáním, rytmickými kontrakcemi kosterních svalů a uvolněním svalů hráze. Kromě toho naše srdce pracuje rychleji a za doprovodu pocení jako důsledku zvýšené sekrece adrenalinu. A přesně takto se nám dostává oxytocinu – hormonu lásky, serotoninu a derivátů. Výsledkem je pocit blaženosti.

Studie se shodují, že sex má pozitivní vliv na dušení a fyzické zdraví žen. Zlepšuje krevní oběh, snižuje riziko srdečního infarktu, pomáhá tělu produkovat estrogen, čistí póry, zjemňuje kůži, máme lesklejší a zdravější vlasy. Oxytocin a endorfiny zmírňují bolest a fungují mnohem lépe než analgetika.

Není proto překvapením, že žena, která se věnuje sexu, vypadá mnohem mladší a září krásou. Dochází totiž u ní k vyváženému stavu hormonů. Závěrem tedy je, že absence sexu může tělu jen a jen ublížit. Dochází totiž k množství depresí, která dále vrcholí nespavostí, změnou chuti k jídlu, nedostatečnou péčí o sebe sama apod.

Strach z pohlavně přenosných nemocí výrazně ovlivňuje naší sexualitu – obtížněji se pouštíme do sexuálních zkušeností, ještě hůře si hledáme partnera. To vše ústí ztrátou libida.

Jak často bychom měli mít pohlavní styk? Někteří tvrdí, že dvakrát týdně, další rovnou pětkrát. Někteří sex provozují i během menstruačního cyklu, další během menstruace sexuálně abstinují. Rozdíly v četnosti pohlavního styku se liší rovněž napříč kontinenty, zvyky, ale především je to na rozhodnutí partnerů. Podstatné však vždy je, nemít sexuální život nalajnovaný podle kalendáře a stopek, unášejte se živočišnou přitažlivostí a momentální potřebou. Rutina může být nuda.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button