Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jak se zbavit toxinů?

Víte, že ta nejúčinnější cesta je za pomocí nohou? A že se kvůli tomu nemusíte vzdávat svého oblíbeného jídla? Poradíme vám, jak na to!

Jak se zbavit toxinů, jedů či nejrůznější chemie skrze své nohy? Způsobů je spousta. Od detox polštářků, které působí přes noc, až po různé detoxikační lázně se speciálními přípravky od olejíčků, přes pěny až po krémy. Zaměřme se na ony polštářky.

Detoxikační polštářky

Ty jsou vyrobeny z přírodních bambusových výtažků a koupíte je dnes prakticky kdekoli. Nejsnadnější je vybrat si je na internetu u nejlevnějšího z prodejců. Rovněž je pořídíte v každé z místních prodejen zdravé výživy. Cenově se pohybují okolo stokoruny, ani to ne, přičemž jich v balení naleznete rovnou více.

Řeč je o speciálních detoxikačních náplastích, které se aplikují na noc zespod na chodidla. K alternativním názvům této zdravotní pomůcky patří „podložky na nohy“, „polštářky na nohy“ a podobně. Vypadají jako čajové sáčky a plněny jsou speciální směsí, která se na nohách přes noc transformuje na lepkavou šedou hmotu, protože absorbuje právě zmíněné toxiny z vašeho těla.

Aplikace vyžaduje nalepení oněch polštářků a zafixování ponožkami. Rovnou ulehněte a ráno polštářky vyjměte a umyjte si nohy.

K čemu je tato procedura dobrá? Nebudete unavení, nebudou vás bolet klouby, hlava a podobně.

Iontová koupel

Další metodou jsou takzvané iontové koupele. Ty využívají elektrického procesu, kdy se produkují kladné i záporné ionty v teplé slané vodě. Pracují tedy na principu střídání polarity. Tyto koupele jsou efektivní k relaxaci a očistě organismu. Zbavíte se tak veškerých jedů, které do sebe dostáváte cestou nezdravého jídla. Řeč je zejména o nasycených tucích, ale i jedech ze znečištěného ovzduší. Tento proces elektrolýzy a teplé vody otevře naše póry na nohou a sůl zase začne pracovat protizánětlivě. Absorbujeme zmiňované ionty, které figurují jako detoxikační činitel.

Při iontové koupeli mění voda barvu na tmavě hnědou, někdy dokonce až černou. Koupel praktikujte nejlépe až pětačtyřicet minut za doprovodu relaxační hudby.

Poradíme vám domácí koupel:

Přichystejte si lavor, libovolný sypaný čaj (doporučujeme zelený), sušené feferonky, česnek, zázvor a slupku z citrónu. Zejména zelený čaj je efektivní na odstranění zápachu nohou, který mají na svědomí také toxiny. Vše v lavoru zalijte horkou vodou a pomalu namáčejte své nohy. Ty poté v lázni nechte odpočívat minimálně pětadvacet minut.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button