Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčba

Jak se zbavit tmavých skvrn na pleti?

Skvrny na pleti nejsou nic estetického. Co za ně může? Zejména slunce. Vystavujete-li se na slunci častěji, než je zdrávo, mohou skvrny postihnout i vás.

Samozřejmě existují profesionální prostředky a metody, jak se těchto skvrn zbavit; nejedná se však o nic levného a mnohdy účinek není zřejmý. Jde to i levněji a doma!

Podstatnou složkou domácího receptu na odstranění tmavých skvrn na těle je peroxid vodíku. Ten je efektivní nejen pro své dezinfekční účinky, ale oceníte jej také v domácnosti jako prostředek k odstranění skvrn na oblečení. Rovněž nás však zbavuje tmavých skvrn na kůži.

šťastný

Smíchejte tedy 4 kapky peroxidu vodíku se 3 kapkami přírodního glycerinu, dále 2 lžícemi sušeného mléka a šťávou z citronu.

Tento mix utvořte ve skleněné míse za pomoci dřevěné lžíce, kterou budete tento obsah důkladně promíchávat. Musí se vytvořit hladká, až krémovitá konzistence. Tu nechejte asi 5 minut uležet, a poté aplikujte na vyčištěný obličej nebo kdekoli jinde na kůži. Poté kůži omyjte mýdlem a vodou a důkladně osušte.

Tento recept lze rovněž nanášet jako masku, ne však na dlouho! A pamatujte, že je vždy nutné, důkladně obličej omýt! Již po týdnu byste měli vidět výsledky.

Jak se ale těmto tmavým skvrnám obecně vyvarovat? Nechoďte se opalovat, je to jednoduché. Zejména pak mezi jedenáctou dopoledne až třetí hodinou odpoledne. Také je důležité, používat opalovací krémy, ty nanášejte na pokožku již minimálně 20 minut před opalováním.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button