Babské radyZdraví

Rychlá domácí pomoc na spáleniny od slunečních paprsků

Léto je v plném proudu, slunce na nás vysílá svoje žhnoucí paprsky a my si musíme chránit pokožku před případnými spáleninami, které by nám mohly způsobit. Pokud jste přesto ochranu podcenili a po návratu od vody či z výletu se objeví na kůži zarudlá a pálící místa, ihned je potřeba se o ně postarat jinak vás čeká bezesná noc. S tímto problémem mohou pomoci některé domácí suroviny, které máte zajisté doma. Podívejte se, které tedy můžete k řešení nastalého problému využít.

Černý čaj

Většinou jej máme doma, neboť je to účinný pomocník při výskytu zažívacích obtíží. Věděli jste však, že může pomoci ulevit i pokožce spálené slunečními paprsky? Pokud jej necháte dostatečně vychladnout, můžete jej použít jako regenerační tonikum. Namočte do něj vatový tamponek a jemně aplikujte na postižené části pokožky.

Brambora nejen k obědu

Ano i brambora může ulevit při spálené pokožce. Kromě toho, že pomáhá vybělit pigmentové skvrny na pokožce, bojuje proti akné a dokáže stimulovat tvorbu kolagenu, zabraňuje vzniku případných otoků od slunečních paprsků, uklidní podrážděnou pokožku a navíc urychlí její hojení. Využít můžete nakrájené syrové plátky, nebo syrovou bramboru nastrouhat a vymačkat z ní šťávu.

Aloe Vera jako oblíbená klasika

Pěstitelé rostlin zajisté znají léčivé účinky Aloe Vera. Pro podrážděnou kůži jsou cenné vitamíny a minerály, které rostlina obsahuje. Postačí získat odpovídající množství gelu, který se nanese na postižená místa. Pokud chcete zvýšit jeho efekt, postačí jej smíchat s kokosovým olejem. Tato směs významným způsobe urychlí hojivé procesy.

Jablečný ocet

Jeho používání v kosmetice není ničím výjimečným, neboť pomáhá vyrovnávat pH pleti a také podporuje lepší krevní oběh v pokožce. Díky svým antiseptickým účinkům pomáhá předcházet vzniku infekcí a také podporuje regeneraci poškozené kožní tkáně. Ideální je, pokud jej můžete aplikovat na postižená místa pomocí rozprašovače.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button