Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Rozlučte se s bolestí kloubů a páteře: Protizánětlivé smoothie vás postaví na nohy

Mnoho lidí trpí bolestmi zad, kloubů, nohou a kotníků, a to zejména starší osoby. Těmito bolestmi rovněž trpí lidé, kteří žijí sedavým způsobem života a neaktivním životním stylem.

Podle statistik až třetina dospělých osob uvádí, že bolest kloubů již zažila. Samozřejmě existuje mnoho příčin pro tuto bolest – může jít o artritidu, dnu, podvrtnutí a další zranění.

Bolest zad se dá zase řešit časem. Až 50% pacientů s bolestmi zad pocítí úlevu zhruba po dvou týdnech. 90% lidí pak až po třech měsících, a to od začátku naší léčby. Během této doby je těžká jakákoli fyzická aktivita, vůbec možnost si sednout, lehnout, žít svůj každodenní život, atd.

Bolest nohou pak má na svědomí poranění kloubů a kostí či další drobnější úrazy. Můžete mít zraněné vazy, svaly, šlachy a další měkké tkáně. Ovšem pozor, některé problémy mohou souviset rovněž se spodní částí páteře. I špatný krevní oběh někdy stojí za příčinou bolesti nohou.

V tomto článku vám tedy ukážeme ten nejefektivnější koktejl, který vám pomůže s bolestmi zad, kloubů a s veškerými záněty v těle.

Budete potřebovat:

  • Jeden pomeranč
  • Dva šálky ananasu
  • Dva stonky celeru
  • Dvě hrušky
  • Jeden citron
  • 2,5 cm čerstvého kořenu zázvoru
  • 5 cm syrového kořene kurkumy
  • Trochu černého pepře
  • 1/2 lžičky kokosového oleje

Postup:

Oloupejte citron, pomeranč, kořeny zázvoru a kurkumy. Nakrájejte ananas a hrušky, vše dejte do mixéru a utvořte směs. Koktejl můžete vypít najednou, nebo jej uchovávat v lednici.

O složení:

Ananas

smoothieNeúčinnější látka je zde bromelain. Ten zmírňuje bolesti kloubů a snižuje zánět spojený s artritidou. Enzymy bromelainu mají protizánětlivé účinky, srovnatelné s nesteroidními protizánětlivými léky.

Pomeranč

Svalové křeče se obvykle vyskytují v důsledku nadužívání nebo absence draslíku či vápníku, a právě konzumace správného množství vitamínu C vám pomůže před zánětlivou artritidou.

Celer

Celer obsahuje vitamín K – nedostatek tohoto vitamínu má za následek mineralizaci kostí.

Hruška

Hruška má stejné účinky jako pomeranč, oba disponují množstvím vitamínu C, který naše tělo potřebuje.

Citron

Citron patří k nejzdravějšímu ovoci na světě. Obsahuje vitamín C a E – tedy základní antioxidanty, které chrání naše buňky před volnými radikály, pomáhají budovat a udržovat kolagen včetně pojivové tkáňe

Zázvor

Gingerol je nejúčinnější součástí zázvoru, bojuje s prostaglandiny – lipidovými sloučeninami, které spouštějí bolesti kloubů.

Kurkuma

Účinná látka v kurkumě může zmírnit bolest a zlepšit funkci kolene.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button