Přírodní léčbaZdraví

Rostliny s vyšším obsahem železa jako pomocníci proti anémii

Anémie je stav, při kterém tělo postrádá červené krvinky. Ty jsou důležité, kromě jiného, pro přenos kyslíku do všech tkání a orgánů. Jejich nedostatek se projevuje únavou, slabostí, bledou kůží, závratěmi či dušností. Nejčastější příčinou anémie je nedostatek železa. To je klíčovou složkou hemoglobinu.

Bylinky bohaté na železo

V přírodě se vykytují bylinky, které mají vyšší obsah železa.

Kopřiva

Listy kopřivy jsou bohaté na řadu vitamínů a minerálů. Kromě toho, že obsahují větší množství železa, nalezneme v nich také vitamíny A a C, hořčík, vápník, draslík a některé antioxidanty. Z listů si můžete připravit silný nálev.

Pampeliška

Celá rostlina je bohatým zdrojem tělu prospěšných živin. Železo obsahují listy a kořeny.

Moringa

Může být považována za superpotravinu. Její listy jsou bohatým zdrojem železa. Také obsahují vitamíny A a C, vápník, draslík a antioxidanty. Velké množství železa poskytuje v práškové formě. K dostání je prášek vyrobený z mladých listů. Lze jej přidat do smoothie, omáček nebo polévek. Také je vhodný pro přípravu lahodného čaje.

Spirulina a chlorela

Jedná se o zelení řasy. Především spirulina obsahuje velké množství železa. Chlorela má navíc detoxikační vlastnosti. Používat je můžete v práškové formě nebo jako tablety.

spirulina

Vojtěška

Kromě železa obsahuje vitamíny A a K, vápník, hořčík a fosfor.

Petržel

Obsahuje velké množství minerálů. Patří mezi ně železo, hořčík nebo draslík. Tělu dodá vitamíny A, C a K.

Kořen lopuchu

Je považován za dokonalý čistič krve. Pomáhá s detoxikací jater a tělu dodá některé potřebné živiny. Můžete si z něj připravit lahodný čaj.

Rostlinné potraviny bohaté na železo

Kromě bylinek existují další rostlinné potraviny, které jsou bohatým zdrojem železa. Patří mezi ně čočka, cizrna, listoví zelenina, sojové boby, ořechy, fazole, houby, sušené švestky quinoa, celá zrna nebo oves.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button