Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Říká se, že med se skořicí je pro naše tělo dobrý lék

Kombinace medu a skořice umí řešit mnoho zdravotních neduhů. Jejich vlastnosti si pochvaluje Ayurveda a čínská medicína již po mnoho staletí. Má jít o 100% přírodní lék.

Zápach z úst se v Jižní Americe řeší výplachem za pomocí polévkové lžíce medu a skořice s trochou teplé vody. Tato kombinace udržuje ústa svěží po celý den.

Nachlazení – i na to je dobrá skořice. Smíchejte jednu polévkovou lžíci medu a 1/4 lžíce skořice – tato směs vás postaví na nohy již za tři dny. Léčí nachlazení i chronický kašel.

Na cholesterol je dobrý teplý čaj se dvěma lžícemi medu a třemi čajovými lžičkami skořice. Již za pouhé dvě hodiny snížíte hladinu cholesterolu v krvi.

Artritidu vyléčí lžička skořice a dvě polévkové lžíce medu, které přidáte do horké vody. Pijte tuto směs vždy dvakrát denně – ráno a večer.

Na špatné trávení jsou dobré dvě polévkové lžíce medu a skořice, které konzumujte vždy před jídlem. Pomáhá to trávení.

Španělští lékaři zase zjistili, že med obsahuje látku, která zabíjí viry, a zabraňuje tak chřipce.

Pravidelná kombinace medu a skořice rovněž posiluje naší imunitu a udržuje viry a bakterie v šachu.

Trpíte-li srdeční chorobou, není nic jednoduššího, než smíchat skořici s medem a připravit si tak pastu, kterou vetřete do celozrnného chleba vždy ke snídani. Tím snížíte hladinu cholesterolu v tepnách a zabráníte infarktu.

Infekce žlučníku vyžaduje jednu čajovou lžičku medu a pár lžic skořice. Pijte tuto směs každý den s cílem zničit mikroby ve žlučníku.

Od bolesti břicha vám pomůže také med spolu se skořicí. Jejich pravidelná konzumace eliminuje žaludeční vředy.

Trpíte únavou? Do šálku vody přidejte půl lžičky medu a půl lžičky skořice. Tuto směs pijte vždy ráno a odpoledne, s cílem obnovit vitalitu, a zbavit se tak únavy.

Potřebujete zhubnout? I zde se uplatní skořice s medem. Nápoj, který z těchto ingrediencí vyrobíte, je třeba pít v dopoledních hodinách na lačný žaludek vždy třicet minut před pitím nebo jídlem.

skořicíAkné  se zbavíte za pomocí pasty ze skořice a medu. Tuto pastu je však třeba nechat působit přes noc a na druhý den opláchnout.

Bolest zubů vyřešíte smícháním pěti lžiček medu s jednou čajovou lžičkou skořice. Tuto směs aplikujte na bolestivý zub. Opakujte třikrát denně, dokud neucítíte úlevu.

Kožní infekce vyžaduje stejnou kombinaci, kterou aplikujete na postiženou oblast pokožky, necháte působit asi půl hodiny, a poté smyjete vodou.

Kousnutí hmyzem zase vyřeší dvě polévkové lžíce vody se lžičkou skořice a polévkovou lžící medu. Tuto směs naneste na postiženou oblast a během několika minut se vám uleví od bolesti.

Na padání vlasů smíchejte jednu polévkovou lžíci medu, jednu lžičku skořice a jednu polévkovou lžíci olivového oleje. Touto směsí si masírujte pokožku hlavy. Po patnácti minutách si pak hlavu umyjte.

Na dlouhověkost je nutné smíchat trochu medu se skořicí do šálku vašeho běžného čaje. Budete mít zdravější pleť, kůži, redukujete své vrásky a celkově osvěžíte svůj vzhled. Smíchat můžete také jednu polévkovou lžíci skořice, čtyři lžíce medu a tři šálky vody.

Některé studie také potvrdily, že tato kombinace pomáhá léčit rakovinu žaludku. Smíchejte jednu polévkovou lžíci medu a lžíci skořice. Tuto směs požívejte každé ráno.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button