Babské radyZdraví

Řekněte sbohem špinavé troubě! A nejen jí

Dnes vám nabídneme jednoduchý a účinný způsob, jak se zbavit mastnoty a špíny vůbec. Znáte to, po vaření vaše kuchyň vypadá jako po výbuchu fritovacího hrnce – mastnotě se zkrátka neubráníme. Jediné, co nám tak zbývá, je efektivní úklid.

mastnotaŘeč však není pouze o drhnutí kachliček, ale co takové mřížky v troubě? A nebo nádobí? Z pánviček rovněž horko těžko dostáváme zažranou mastnotu. Pokud si navíc nevyčleníte pánvičky na sladké a slané, může se stát, že vám budou palačinky zapáchat po rybách.

Postup:

Dejte starý ručník na dno vany. Na ten poté položte mřížky z trouby a vanu napusťte horkou vodou. Přidejte 1/2 šálku mycího prostředku a vsaďte také na jedlou sodu a obyčejnou citronku. Takto nechte mřížky či nádobí namočené celou noc. Druhý den mastnotu snadno odstraníte mycí houbou.

Tyto suroviny zabírají rovněž při čištění povrchu trouby, obkladů a kachliček nebo kuchyňského nábytku. Jen si dávejte vždy pozor na to, jakou houbičku volíte – rozhodně se nedoporučují drátěnky nebo houbičky s drsným povrchem, který by mohly poškodit spotřebiče, hrnce i nábytek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button