Zdraví

Působivé výhody mrkvové šťávy

Pokud si připravíte doma čerstvou mrkvovou šťávu, nabídne vašemu tělu celou řadu benefitů. Kromě vysokého obsahu vitamínu C, je to také draslík nebo provitamín A. Konzumací mrkvové šťávy zvýšíte svoji imunitu, zlepšíte zrak a posílíte zdraví svojí pokožky. Podívejte se na některé výhody, které rozhodně stojí za uváženou.

Dostatek živin

Mrkvová šťáva obsahuje malé množství kalorií a sacharidů, naopak tělu poskytne některé užitečné látky. Patří mezi ně bílkoviny, vláknina, vitamíny (A, C, K) a draslík. Kromě toho obsahuje karotenoidové pigmenty lutein a zeaxantin, které v našem těle působí jako antioxidanty a pomáhají v boji proti volným radikálům. Beta karoten je zodpovědný za oranžové zbarvení a naše tělo jej přeměňuje na antioxidační vitamín A.

Podpora zdraví zraku

Mrkvová šťáva obsahuje látky, které prospívají našim očím. Jedná se o provitamín A. Lutein a zeaxantin chrání oři proti škodlivému světlu a jejich pravidelný příjem může pomoci snížit riziko očních obtíží souvisejících s věkem. Patří k nim například makulární degenerace.

Podpora imunity

Vitamíny A a C působí jako antioxidanty a chrání buňky proti poškození volnými radikály. Kromě toho ve šťávě nalezneme také vitamín B6, který je nezbytný pro optimální imunitní odpověď. Jeho nedostatek v těle souvisí se slabší imunitou.

Pomoc při kontrole hladiny cukru v krvi

Šťáva obsahuje probiotika. Jedná se o prospěšné bakterie, které se nacházejí v našich střevech. Kromě toho má nízký glykemický index.

Podpora zdraví pokožky

Vitamín C v mrkvi obsažený patří mezi nezbytné živiny potřebné pro produkci kolagenu. Ten dodá pokožce sílu a pružnost. Kromě toho působí jako antioxidant, který naši pokožku chrání před poškozením volnými radikály. Beta karoten má pozitivní vliv v boji proti poškození UV paprsky.

Podpora zdraví srdce

Pravidelná konzumace mrkvové šťávy může pomoci snížit výskyt rizivých faktorů podílejících se na vzniku srdečních chorob. Obsahuje velké množství draslíku. Tento minerál je důležitý při regulaci krevního tlaku a může působit jako prevence proti mrtvici.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button