Pokud vás trápí akné anebo lámavé vlasy a nehty, či dokonce bolesti hlavy a křeče, může jít ve skutečnosti o nedostatek vitamínů. Ale kterých?

Zaměřme se na hořčík. Nedostatek tohoto vitamínu má za následek svalové křeče a bolesti hlavy. Nedostatkem hořčíku trpí až 75 % Američanů, ale ani Evropě se nevyhýbá.

Hořčík je podstatnou živinou pro naše tělo. Efektivní je pro náš nervový systém, pomáhá uvolňovat napjaté svalstvo, zmírňuje svalové křeče či migrény. Svůj úkol ale plní také v rámci fáze usínání.

Hořčík je obsažen například v kapustě, listové zelenině, ale také v soli, ve které se můžete koupat.

Nyní přejděme k zinku, který je neméně důležitý. Jeho nedostatek je příčinu vzniku akné. Zinek je rovněž využíván k regeneraci kožních buněk a má na svědomí rychlost hojení naší pokožky a nejrůznějších zánětů či dokonce infekce.

Jeho nedostatek vyvolává produkci enzymu. Ten se nyní mění na testosteron, který právě podporuje tvorbu pupínků, které dnes rozhodně nejsou výsadou pouze mladistvých. Proto pamatujte, že již třicet miligramů zinku denně pomáhá zabránit vzniku akné. Zinek do svého těla dostanete také v podobě čaje uvařeného z dýňových semínek.

Nedostatek vitamínu B7 je hlavní příčinou lámavosti nehtů a vlasů. Proto i tento vitamín zařaďte do svého jídelníčků.

A nakonec železo. Jeho nedostatek vede k vypadávání vlasů. Jedná se o nerovnováhu esenciálních mastných kyselin, které mají jinak na svědomí protizánětlivé účinky. Tento vitamín do svého těla dostanete v podobě plodů či doplňků výživy.

Čtěte:  Hygiena v oblasti kalhotek

ZANECHAT ODPOVĚĎ