Přírodní léčba

Pšeničná tráva proti šednutí vlasů

Šediny jsou něco, čeho se všichni obáváme; genetické predispozice a stres jsou většinou hlavními viníky šednutí. Vědci však zjistili, že pravým viníkem jsou katalázové enzymy. Jak tělo stárne, produkuje méně katalázových enzymů, což může vyústit v rychlejší stárnutí. Proces začíná, jakmile začne klesat hladina těchto enzymů. Nedostatek působí, že peroxid vodíku, která se přírodně nachází ve vlasech, není čím rozložit, začne se vršit, až nakonec způsobí zešednutí vlasů.

Proč byste měli konzumovat pšeničnou trávu proti šednutí vlasů

Pšeničná tráva obsahuje významné množství katalázy a jiných prospěšných antioxidantů. Je schopná zvrátit šednutí vlasů a zpomalit celý stárnoucí proces, protože omlazuje buňky. Je též plná aminokyselin, vitamínů, chlorofylu a živin, čímž se řadí mezi superpotraviny. Molekulární složení pšeničné trávy je velice podobné složení lidské krve. Vyjmenované enzymy se tedy ihned vstřebají do těla.

Tato tráva je také silný čistící a detoxifikační prostředek. Obsahuje velké množství proteinů, poskytuje výrazné zvýšení energie a mimo jiné je známá svými léčivými účinky na krevní onemocnění. Celkově obsahuje pšeničná tráva 19 aminokyselin a 92 minerálů, které pomáhají tělu fungovat naplno.

Užití

Pravidelná konzumace pšeničné trávy může navrátit vašim šedým vlasům jejich původní barvu. Vypijte jednu skleničku pšeničné trávy denně pro nejlepší účinky. Můžete také přidat prášek z pšeničné trávy do vašich jídel či smoothies.

Jednou z dalších aplikací je kondicionér, který si lehce můžete vyrobit z pohodlí vašeho domova. Stačí když pšeničnou trávy nasekáte na malé kousky, vložíte do odšťavňovače a následnou šťávu aplikujete během mytí hlavy na vlasy a necháte pět minut odležet. Posléze si vlasy pečlivě opláchněte.

Další prospěšné účinky pšeničné trávy

Jak již bylo zmíněno, pšeničná tráva je plná prospěšných látek. Je tedy samozřejmé, že má celý seznam prospěšných účinků než jen proti stárnutí. Některé z dalších účinků tedy jsou:

 • Detoxifikuje – játra a krevní oběh;
 • Léčí bolest v krku, popáleniny, oděrky, vyrážky, kousnutí od hmyzu a jiné poškození kůže;
 • Zvyšuje počet červených krvinek;
 • Eliminuje svědění;
 • Bojuje proti tumorům;
 • Zpevňuje povislou kůži;
 • Zmenšuje účinky radiace;
 • Zlepšuje zápach z úst a tělesný zápach;
 • Neutralizuje toxické látky – nikotin, rtuť, kadmium;
 • Podporuje imunitu;
 • Léčí artritidu;
 • Potlačuje chuť k jídlu;
 • Napomáhá správné funkci trávicího traktu

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button