Krása

„První pomoc“ proti vráskám – důmyslný a snadný recept slavného bylinkáře Maurice Messeguea

Tento pán je jeden z nejvíce ceněných bylinkářů minulého století. Podle něj je nejlepší první pomocí proti vráskám maska a nápoj vyrobený z ječmene, u kterého se dnes již vědecky potvrdilo nebývalých zásluh v omlazení.

Budete potřebovat:

  • 200 gramů ječmene
  • gázu
  • 1 l vody

Příprava:

vráskámV litru vody povaříme den předem namočený poměr ječmene, a to asi na jednu hodinu. Vytvoříme kaši, kterou po vychladnutí aplikujeme na gázu a spolu s ní na postižené místo, případně špachtlí, pastu aplikujeme na dvacet minut na obličej. Poté z tváře opláchneme. Zkuste tuto metodu aplikovat alespoň jednou týdně a uvidíte změny. Budete mít hladkou tvář a vrásky se viditelně zredukují.

Co se týče zázračných lektvarů, máte na výběr z několika babských čajů:

  • Čaj z květů arniky
  • Čaj z okvětních lístků rudých růží či růží z divoké přírody
  • Čaj z listů a květů macešky
  • Čaj z květů lípy
  • Čaj z listů a květů fialek

Proč je ječmen tak dokonale účinný proti vráskám?

Ječmen je bohatý na nenasycené mastné kyseliny. Obsahuje vitamíny A, D, E a vyšší množství vitamínu B12, který je v rostlinách jinak vzácný. Je bohatý na minerály, jako je draslík a hořčík, zinek, železo, fosfor, kobalt, fluor a jód.

Je bohatý na pantotenovou kyselinu (vitamín B5), který hraje klíčovou roli při tvorbě červených krvinek a hormonů.

Ječmen obsahuje také kyselinu azelaovou, vlastní antioxidanty, které bojují s radikály, které napadají kožní tkáň a způsobují poškození DNA – což je hlavní příčina vrásek.

Rovněž je plný selenu a zinku – minerály, které se nacházejí v našem těle ve velmi malém množství, ovšem jsou nezbytné pro správné fungování našeho těla. Jsou důležité pro buněčnou distribuci, enzymatickou aktivitu jater a dalších orgánů, pro posílení imunity a odstranění toxinů z těla.

Selen pomáhá udržovat pružnost pokožky, zlepšuje tón pleti a snižuje napětí. Oddaluje tedy stárnutí a urychluje proces hojení kůže a tkání. Ječmen zkrátka umí detoxikovat celé tělo.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button