KrásaPřírodní léčba

Proč vznikají vrásky na čele a tipy na domácí prostředky proti nim

Věk není jediným faktorem, který ovlivňuje vznik vrásek. Patří mezi ně také genetika, hormonální změny, stres, nižší produkce kolagenu, nadměrné vystavování UV záření, nevhodná strava, nedostatek péče o pleť, málo kvalitního spánku, kouření nebo nadměrná konzumace alkoholu. Někteří pro redukci vrásek využívají kosmetické produkty. Vrásky však můžeme eliminovat také díky jednoduchým přírodním domácím prostředkům.

Tipy pro prevenci

  • Dodržujte zdravé stravování s potravinami, které obsahují vitamín A, C a E a aminokyselinu lysin (podporuje tvorbu kolagenu), která se nachází v čočce, tempehu, fazolích nebo quinoe.
  • Pokožku svěží a pružnou také udrží pravidelný pohyb a cvičení.
  • Důležitá je dostatečná hydratace.
  • Dbejte na kvalitní a pravidelný spánek.
  • Vyhýbejte se nadměrnému vystavování pokožky UV záření.

Domácí prostředky určené k péči o pokožku a jako prevence proti vráskám

Tyto prostředky naleznete doma nebo je snadno pořídíte v obchodě.

Kokosový olej

Hydratuje pokožku a může pomoci při redukci vrásek. Obsahuje antioxidanty, které dokážou eliminovat aktivitu škodlivých volných radikálů vyskytujících se v kožní tkáni. Postačí vzít trochu kokosového panenského oleje, vmasírovat do pokožky čela a nechat působit přes noc.

kokosový olej

Citrusové plody

Jsou bohaté na vitamíny C a E, které podporují zdraví pokožky. Flavonoidy v nich obsažené podporují produkci kolagenu a posilují kapiláry a tím i elasticitu pokožky. Připravte si lžičku citrusové šťávy a rozmíchejte ji ve dvou lžičkách vody. Do směsi namočte kosmetický tamponek, přiložte na čelo a nechte zaschnout. Následně omyjte. Připravit si můžete také zábal – nastrouhejte slupku citrusových plodů na jemném struhadle, smíchejte s růžovou vodou, naneste na pokožku čela a nechte působit po dobu 10 minut.

Gel z Aloe Vera

Směs gelu a syrového vaječného bílku je bohatým zdrojem vitamínu E. Jemné vrásky redukuje také kyselina jablečná, která se v gelu vyskytuje. Kromě toho pokožku tonizuje. Směs 2 lžiček gelu a jednoho bílku naneste na pokožku a nechte působit 10 minut.

Jojobový olej

Je bohatý na vitamín E a estery, které mohou zpomalovat výskyt vrásek a procesy spojené se stárnutím pokožky. Postačí několik kapek oleje pravidelně vtírat do pokožky a nechat působit 20 minut.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button