Babské radyKrása

Proč se tvoří váčky pod očima a jak se jich zbavit přírodní cestou?

Váčky pod očima náš obličej nezkrášlují. Vytvářejí se jako důsledek mírného otoku. Ten může mít několik důvodů. Jedním z nich je přibývající věk. Tkáně, které obklopují naše oči, svaly, které podpírají oční víčka, ztrácejí pružnost. Mezi další příčiny patří únava a vyčerpání, stres, nedostatek tekutin nebo nevhodná strava. Někdy k odstranění otoků postačí jednoduché domácí prostředky.

Čajové sáčky

Přikládání čajových sáčků může pomoci snížit váčky pod očima. Zajistí to kofein v čaji obsažený. Zelený čaj navíc obsahuje antioxidanty, které podporují omlazení pokožky. Třísloviny navíc bojují proti zánětům.

Směs esenciálních olejů

Zklidňující účinky nabízí olej levandulový. Přírodní antioxidanty obsahuje olej citronový. Pokožka bude zářivější a vyrovná i barevný tón pleti. Heřmánkový esenciální olej má protizánětlivé a zklidňující účinky. Pomáhá zmírnit otoky pod očima.

Do lžičky vody kápněte od každého oleje jednu kapku a před spaním jemně vmasírujte směs do pokožky pod očima, nechte působit přes noc.

Kokosový olej

Kyselina laurová a další složky kokosového oleje nabízejí protizánětlivé vlastnosti. Pokožce poskytne i základní živiny a dokonale ji hydratuje. Pravidelné používání kokosového oleje může minimalizovat výskyt očních váčků. Postačí pravidelně jemnými krouživým pohyby proti směru hodinových ručiček vmasírovat malé množství kokosového oleje před spaním a nechat působit přes noc.

Kávová sedlina

Kofein obsažený v kávě má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci snižovat otoky. Také antioxidační vlastnosti jsou šikovnými pomocníky. Pozor na kontakt s očima. Smíchejte 1/2 lžičky kávové sedliny a lžičku kokosového olej a opatrně aplikujte pod oči. Nechte působit po dobu 10 – 15 minut.

Okurka

Studená okurka je jedním z nejlepších domácích prostředků, jak zmírnit otoky od očima. Snižuje podráždění, má chladivý účinek. Studené okurkové plátky položte pod oči a nechte působit 10 – 15 minut.

kolečka okurky

Vaječný bílek

Při aplikace na pokožku tuhne. Tím ji pomáhá zpevnit a odstraní váčky a jemné vrásky pod očima. Vaječný bílek vyšlehejte do ztuhnutí a aplikujte na pokožku pod očima. Nechte působit 10 – 15 minut.

Aloe Vera

Obsahuje vitamíny a antioxidanty. Redukuje otoky pod očima, tonizuje pokožku a má pozitivní vliv v boji proti předčasnému stárnutí pokožky. Čerstvý gel naneste na kůži pod očima, nechte působit 8 – 10 minut.

Tipy pro prevenci

Chcete – li eliminovat výskyt váčků pod očima, omezte sůl ve stravě, dostatečně spěte, pravidelně cvičte, tělu dodávejte dostatek tekutin, omezte konzumaci alkoholu, čistěte pleť a pravidelně si dopřávejte peeling obličeje.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button