BylinkyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Proč je zelený čaj vhodný pro vaši pokožku?

Pokud je vaše pokožka vystavená prachu, znečištění a UV ostrým paprskům, potřebuje ochranu. Tu jí může nabídnut zelený čaj. Obsahuje antioxidanty a polyfenoly, které pomáhají pokožku chránit.

Pomoc proti akné

Zelený čaj může pomáhat v boji proti akné. To se tvoří nejen u mladých, ale i u dospělých. Objevuje se v důsledku ucpání pórů, díky hormonální nerovnováze, nadměrné tvorbě mazu, bakteriálním infekcím a zánětům, které se objevují v okolí folikulů mazových žláz. Lokální aplikace zeleného čaje po dobu dvou týdnů může být účinná při snižování produkce kožního mazu a zánětů folikul.

Ochrana pokožky proti UV záření

Tu zajistí polyfenoly v zeleném čaji obsažené. Pokud budeme vystavovat dlouhodobě pokožku škodlivému UV záření, způsobujeme fotostárnutí. Polyfenoly obsažené v zeleném čaji mohou pomoci chránit pokožku před škodlivými paprsky. Lokální aplikace zeleného čaje pomáhá vychytávat škodlivé volné radikály.

zelený čaj

Pomoc proti předčasnému stárnutí pleti

Díky tomu, že zelený čaj obsahuje antioxidanty, může pomáhat proti předčasnému stárnutí pleti. Antioxidanty snižují poškození kůže způsobené stárnutím kolagenových vrstev kůže. Kůže je pak zářivější a vypnutější.

Ochrana pokožky v okolí očí

Kůže v okolí očí je velmi jemná. Vytvářejí se na ní vrásky a pigmentuje se v důsledku UV záření, stresu nebo špatného životního stylu. Antioxidanty a protizánětlivé sloučeniny obsažené v zeleném čaji mohou tuto jemnou pokožku chránit proti pigmentaci, vráskám a ochabování.

Jak používat zelený čaj na pleť?

Způsobů je hned několik. Jedním z nich je pití zeleného čaje. Antioxidanty v čaji obsažené podporují vyplavování škodlivin z těla. Protizánětlivé vlastnosti pomáhají snižovat stres a zlepšují kvalitu spánku. I správný odpočinek má vliv na zdraví pleti.

Další možností je lokální aplikace zeleného čaje. Ta může omladit pokožku a chránit ji proti škodlivinám obsaženým v ovzduší. Postačí si připravit nálev ze zelného čaje a ten aplikovat pomocí kosmetických tamponků na pokožku. Funguje pak jako toner.

Posledním způsobem je aplikace vylouhovaných sáčků zeleného čaje na pokožku. Jejich pravidelná aplikace může také pomoci snížit tmavé kruhy a váčky pod očima.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button