Přírodní léčbaZdraví

Proč je důležitý zdravý krevní oběh a které potraviny jej podpoří?

Správný krevní oběh zajišťuje rozvod kyslíku a živin do celého těla, které tak může optimálně fungovat. Průtok krve narušuje dlouhé sezení nebo stání. To může vést ke zdravotním obtížím. Jak tedy přirozeně zlepšit náš krevní oběh? Pomohou některé potraviny a přirozené změny.

Příznaky špatného krevního oběhu

Mezi příznaky špatného krevního oběhu patří pocit mravenčení, necitlivost částí těla, pulzující nebo bodavá bolest, především v končetinách nebo vznik svalových křečí. Pokud zažijete nějaký podobný pocit, měli byste tento fakt konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Také zkuste do jídelníčku zařadit níže jmenované potraviny a provést ve svém životě některé změny.

Příčiny špatné cirkulace krve

Kromě o již výše zmíněných se může jednat o onemocnění periferních tepen, které způsobuje jejich zúžení. Další příčinou mohou být krevní sraženiny, které částečně nebo zcela blokují průtok krve. Špatnou cirkulaci mohou mít za následek i křečové žíly, které se tvoří především na dolních končetinách. Mezi onemocnění zhoršující krevní oběh patří také diabetes nebo obezita.

Potraviny zlepšující krevní oběh

Jedná se o potraviny, které jsou snadno dostupné a dobře je zařadíte do svého jídelníčku.

Česnek

Obsahuje allicin, který má silné antioxidační vlastnosti. Pomáhá čistit krev a rozšiřovat cévy. Tím zlepšuje krevní oběh. Vítané jsou i jeho vlastnosti protizánětlivé, které pomáhají bojovat proti zánětům v těle.

Ostružiny

Jsou bohatým zdrojem různých živin, které stimulují tvorbu krvinek a čistí krev. Obsahují antioxidanty, které pomáhají v boji proti škodlivým volným radikálům.

ostružiny na větvičce

Ořechy

Především mandle a vlašské ořechy mají pozitivní vliv na krevní oběh. Oba druhy jsou bohatým zdrojem antioxidantů, které zlepšují krevní oběh a rozšiřují cévy.

Zázvor

Kromě toho, že podporuje imunitu a má pozitivní vliv na naše zažívání, zlepšuje krevní oběh. Antioxidanty čistí krev a chrání tělo před poškozením volnými radikály.

Avokádo

Je bohatým zdrojem L-karnitinu, který nejen zlepšuje metabolismus, ale také podporuje lepší odbourávání tuků a zlepšuje krevní oběh.

Další přirozené způsoby zlepšení krevního oběhu

Kromě vhodné stravy mohou zlepšit krevní oběh i další způsoby.

Pohyb

I obyčejná chůze funguje jako srdeční cvičení. Pomůže rozproudit krev v celém těle. Další možností je silový trénink, který zvyšuje průtok krve a zlepšuje kardiovaskulární zdraví.

Akupresura

Jedná se o terapii, která zahrnuje masáž určitých bodů na chodidlech. Tím posílíme imunitní systém a zlepšíme krevní oběh celého těla.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button