KrásaPřírodní léčba

Pro dámy: Zbavte se jemných chloupků kolem úst bez bolestivýh procedur

Nejhorší noční můrou pro dámy jsou chloupky, které mohou vyrůstat nad horními rty, ale i v uších nebo nosu. Problém s voskováním zřejmě nemusíme sáhodlouze představovat. Po něm je váš citlivý obličej zarudlý a může se na něm dokonce objevit i akné. Chloupky se i po této bolestivé proceduře dříve nebo později objeví a znovu narostou zpět. Zkuste metodu, kterou praktikovaly ženy už před staletím na Středním východě.

Budete potřebovat:

  • 1 lžičku kurkumy
  • 2 lžíce cizrnové mouky
  • trochu mléka nebo jogurtu

Příprava:

Smíchejte kurkumu s cizrnovou moukou a přidejte mléko nebo jogurt. Vše řádně promíchejte a nyní máte směs připravenou k použití.

Použití:

chloupkySměs aplikujte na postižené místo ve směru růstu chloupků a nechte působit 20 minut. Zaschlou směs otřete bavlněnou tkaninou namočenou v teplé vodě.

Kurkuma má pro pokožku čistící účinky. Odstraňuje z pokožky odumřelé buňky a jiné nečistoty, čímž podporuje funkci lymfatických žláz. Kromě toho má protizánětlivé účinky, snižuje výskyt akné a projasňuje pokožku.

Při nanášení buďte opatrní:

Vzhledem k tomu, že má kurkuma žlutou barvu, bude barvit i váš obličej. Pokud tedy netoužíte mít žluté fleky kolem místa aplikace, je potřeba obličej řádně omýt teplou vodou. Pokožku nedrhněte, bude zbytečně červená a podrážděná. Pro účinnost léčby musíte proceduru opakovat 3-4 krát týdně v měsíci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button