Babské radyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Přírodní metody, jak pečovat o pokožku po holení

Holení, voskování, vytrhávání atd. Všechny metody zbavování se chloupků dráždí pokožku. Zanechávají svědivá místa a nerovnosti, zejména pokud jste náchylní k zarůstání chloupků. Je velmi důležité, abyste se o svou pokožku po holení starali, aby byla zdravá a vypadala pěkně. Níže jsou uvedené některé z přírodních způsobů, jak se poranění, bulek a hrbolků zbavit rychle přes noc.

Vilín

Vilín obsahuje stahující třísloviny, které pomáhají snižovat výskyt hrbolků po žiletce, udržují pokožku čistou a pomáhají ji léčit. Použijte čistý vatový tampon, pomocí něhož naneste vilín na oholenou oblast a nechte působit přes noc. Druhý den ráno umyjte. Tento postup opakujte každý večer, dokud se nedostaví uspokojivý výsledek.

Aloe Vera gel

Aloe vera má zklidňující vlastnosti a okamžitě ochladí kůži. Naneste tenkou vrstvu tohoto gelu na postiženou oblast a masírujte, dokud se nevstřebá. Nechte působit přes noc a ráno pokožku umyjte. Tento postup opakujte každý večer podle potřeby.

Růžová voda a olej z máty peprnné

Smíchejte ¼ šálku vody s ¼ šálku růžové vody a 5 kapkami esenciálního oleje z máty peprné. Uložte na chladné místo a po několika hodinách naneste směs pomocí vatového tamponu na potřebnou oblast. Nechte působit přes noc. Mátový olej a růžová voda mají antiseptické a protiplísňové účinky a navíc pokožku krásně ochladí.

Kokosový olej

Kokosový olej má schopnost léčit drobné kožní problémy, včetně mírných popálenin, ran a modřin. Před spaním naneste extra panenský kokosový olej na postiženou oblast, omotejte obvazem, abyste uchovali olej i vlhkost. Tento postup opakujte několik po sobě jdoucích dní, dokud se stav pokožky nezlepší.

Syrová brambora

Nastrouhejte syrovou bramboru a dejte ji do hadříku. Vymačkejte šťávu a aplikujte na postiženou oblast. Nechte obklad působit přes noc a opakujte každý den, dokud nezaznamenáte pozitivní výsledky. Případně můžete bramboru přepůlit a třít s ní postiženou plochu.

Ledové kostky

Jestliže po odtržení voskového pásku trpíte častým krvácením, pak potřete postiženou oblast kostkou ledu, a dokonce i když nekrvácíte, je dobré led používat ke zklidnění případného zánětu a zarudnutí.

Citronová šťáva

Citronová šťáva je bohatá na vitamin C, který pomáhá léčit rány. K tomuto účelu je však vhodná pravá citronová šťáva, nikoli limonáda prodávaná ve sklenicích.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button