PMS neboli premenstruační syndrom je něco, čím mnoho dívek každý měsíc trpí. PMS není jen o změnách nálady a bolestech hlavy, ale také může způsobovat nadýmání, zvláštní chutě, bolest žaludku aj. Nad svými náladami i zdravím si můžeme vytvořit kontrolu díky jednoduchým přírodním metodám. Níže jsou uvedeny některé účinné přírodní prostředky pro PMS, které vám mohou poskytnout úlevu od tohoto měsíčního nepříjemného monstra.

Zázvor

Zázvor je vynikající přírodní lék na všechny vaše menstruační problémy, včetně PMS. Pomáhá také regulovat čas vaší menstruace a ulevuje od křečí v břiše, které nastávají hlavně během prvních dnů vaší periody. Ze zázvoru si například můžete udělat výborný čaj, který konzumujte teplý.

Levandulová silice

Levandule dokáže od PMS skvěle ulevit. Můžete ji přidat do své horké vodní lázně, neboť snižuje zánět, ulevuje od bolestí a svalových křečí, zmírňuje stres. Uklidňující levandulová vůně vám také pomůže od bolestí hlavy a zlepší náladu. Také působí jako mírné analgetikum na křeče.

Skořice

Skořice má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají zmírnit příznaky PMS, jako jsou křeče a nadýmání. Její uklidňující, sladce pikantní vůně vám pomůže ke skvělé náladě, přimíchat si ji můžete třeba do živočišného či rostlinného mléka.

Lněná semínka

Lněná semínka jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které, jak bylo zjištěno, jsou užitečné při zmírňování příznaků PMS, jako deprese, úzkost, nadýmání, citlivost prsou atd. Některé dívky také trpí zácpou, od níž lněné semínko ulevuje díky vysokému obsahu vlákniny.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je užitečný při léčbě nejrůznějších onemocnění. Je také dobrý pro snížení symptomů PMS, jako je nadýmání, retence vody, křeče, bolesti hlavy, podrážděnost a únava.

Zelený čaj

Nahraďte svou denní porci kávy a černého čaje čajem zeleným, který vám pomůže uklidnit nervy. Navíc snížení příjmu kofeinu může pomoci snížit dopady PMS.

Čtěte:  Pokud trpíte na akné či ekzémy, vyrobte si homemade mýdlo za pomoci tří složek

Losos

Tato chutná ryba je plná omega-3 mastných kyselin a vitaminu D, takže se ujistěte, že máte dostatečný příjem těchto látek cca týden před svou menstruací.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ