KrásaZdraví

Připravte si domácí cukrový obličejový peeling. Omladí a rozzáří vaši pokožku

Mezi důležité kroky, které by měly patřit k rutinní péči o pleť, se řadí exfoliace. Ideálním pomocníkem pro tuto péči jsou krystalky cukru.

Výhody používání cukrového peelingu pro pokožku

Cukr obsahuje vyšší množství kyseliny glykolové a díky svým exfoliačním vlastnostem je ideální součástí peelingů. Také má antimikrobiální vlastnosti. Může pomoci v boji proti plísním, které způsobují mykózy. Vzhledem k tomu, že je rozpustný, snadno se z pokožky smyje i obyčejnou vodou. Cukrový peeling účinně vyčistí pokožku a dodá jí liftingový efekt. Jeho pravidelným používáním můžete předcházet celulitidě. Také umí posilovat kožní bariéru, chrání pokožku a redukuje známky předčasného stárnutí, mezi něž patří vrásky.

Jak používat cukrový peeling?

Hrubá textura krystalů cukru pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, usazené nečistoty a zbytky kosmetických přípravků. Jemnou masáží pročistíte ucpané póry a pleť se omladí. Cukrový peeling můžete nanášet kosmetickým štětcem určeným pro peelingy nebo prsty. Jemně jej vmasírovávejte do pokožky, pomalými a krouživými pohyby po dobu 5-10 minut. Následně pokožku opláchněte vlažnou vodou.

Chcete-li používat cukr, volte raději jemnou, hnědou variantu.

Cukr, zelený čaj a med

Zelený čaj obsahuje velké množství antioxidantů. Ty zlepšují stav pokožky. Med má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Ty podporují růst zdravých kožních buněk.

Suroviny pro přípravu:

  • 2 polévkové lžíce lístků zeleného čaje
  • 2 lžíce medu
  • 3-4 lžíce jemně drceného hnědého cukru

Postup:

Z čajových lístků připravte 0,5 šálku nálevu. Přidejte do něj med a cukr. Vznikne hustá pasta, kterou nanášejte na pokožku obličeje krouživými pohyby. Následně opláchněte vlažnou vodou.

kokosový olej

Cukr, kokosový olej a citron

Citron obsahuje vitamín C, který zlepšuje elasticitu pokožky a brání známkám stárnutí. Bojuje proti poškození pokožky. Kokosový olej se používá pro své hydratační účinky a pomáhá při pokožce suché a svědivé.

Suroviny pro přípravu:

  • 0,5 šálku kokosového oleje
  • 2 lžíce hnědého jemného cukru
  • 8-10 kapek citronové šťávy

Postup:

Všechny suroviny smíchejte. Vzniklou směs nanášejte jemně krouživými pohyby na pokožku obličeje. Nechte působit po dobu 5 minut a následně smyjte vlažnou vodou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button